מאות טונות של חומרי בניין הועברו לחמאס

הותר לפרסום: סוחר מעזה הודה כי העביר לארגון הטרור כמות גדולה של חומרי בניין תוך עקיפת הפיקוח של האו"ם על הכנסת חומרים שמיועדים לשיקום הרצועה. השב"כ: "ניצול ציני של חמאס לכספי התרומות"

חומרי הבנייה שימשו לחפירת מנהרות? (רויטרס)

תושב רצועת עזה בן 36 נעצר במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת המחוז הדרומי לאחר שהעביר מאות טונות של חומרי בנייה לידי הזרוע הצבאית של חמאס - כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בחומרי בנייה שיועדו לשיקום ופיתוח התשתיות האזרחיות ברצועת עזה. העברת החומרים בוצעה תוך עקיפה של מנגנון הפיקוח של האו"ם שהוקם במטרה לוודא כי החומרים הממומנים על ידי מדינות וגופים אחרים מועברים לצרכים אזרחיים בלבד.

תאמר אחמד מחמד ברים, שהעביר את חומרי הבנייה במסגרת עיסוקו כסוחר, נעצר לפני קצת יותר מחודשיים במעבר ארז. בחקירתו בשב"כ הוא הודה במיוחס לו ולפני כחודש הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

כתב האישום נגדו כולל שלושה אישומים בגין ביצוע עבירות כנגד ביטחון המדינה, כולל עבירות של מתן שירות לארגון טרור ופעולה אסורה ברכוש טרור. "מדובר בעדות נוספת לניצול הציני של חמאס, שמנצל את כספי התרומות שנועדו לשיקום תשתיות אזרחיות לצורכי טרור", נמסר מהשב"כ.