בגלל הסתה: צה"ל פשט על תחנת רדיו פלסטינית

כוחות הביטחון, בשיתוף עם המנהל האזרחי, נכנסו למשרדי התחנה "אלחוריה" בחברון, קטעו את השידורים והחרימו ציוד טכני ומשדרים. בדובר צה"ל אומרים כי התחנה משדרת דברי הסתה ומעודדת פיגועים

צה"ל והמנהל האזרח פשטו הלילה (שלישי) על תחנת רדיו פלסטינית בחברון, והחרימו ציוד טכני ומשדרים כדי להוציא את התחנה מכלל שימוש. התחנה, על פי דובר צה"ל, שידרה דברי הסתה נגד ישראל ועודדה פיגועי דקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחנת הרדיו "אלחוריה" אף תומכת בקיום תהלוכות התנגדות אלימות. "מבצע החרמת הציוד וסגירת התחנה הינו צעד הכרחי למיגור ההסתה שתוצאותיה נראות בשטח בחודש האחרון", נמסר עוד מדובר צה"ל. "הצבא ימשיך לנקוט בכלל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו נגד המפגעים והמסייעים להם כדי להעניק ביטחון לתושבי מדינת ישראל".

הפשיטה, הבוקר

תחנת הרדיו "אלחוריה" הוקמה בשנת 2002 ברצועת עזה על ידי פעילי התנועה לשחרור פלסטין, והועתקה לחברון לאחר השתלטות ארגון הטרור חמאס על הרצועה. התחנת נסגרה פעמיים, בשנת 2002 ובשנת 2008.

התחנה משדרת דברי הסתה שמשלהבים את הציבור הפלסטיני, ביניהם טענות כזב על הוצאה להורג של פלסטינים ועל חטיפת נערים פלסטינים על ידי כוחות הביטחון הישראלים. כמו כן, התחנה משדרת אמרות תמיכה בפגיעה בישראלים וכן מברכת משפחות מחבלים על מות בניהם לאחר שביצעו פיגועים.