פרסום ראשון: השינויים בחוק הגיוס

פרסום ראשון: תיקונים משמעותיים נוספים יוכנסו בחוק הגיוס של "יש עתיד", בעקבות המגעים בין חברי הכנסת החרדים לשרי הביטחון והמשפטים. הערב סוכם כי "תקופת ההסתגלות" לחוק הוארכה בארבע שנים , וגם הסנקציות הפליליות נגד סרבני הגיוס לא יוטלו אוטומטית. הסיכומים החדשים צריכים עוד לעמוד במבחן בג"ץ לפני אישורם

אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לנאמר (חדשות 2)

הדיונים על חוק הגיוס נמשכים - ומניבים שינויים לבקשת נציגי החרדים: הערב (שני) הושגו סיכומים בלשכת ראש הממשלה בכנסת, בהשתתפות שר הביטחון יעלון, שרת המשפטים שקד ונציגי החרדים, לפיהם יחול שינוי נוסף בתיקון חוק הגיוס. מדובר בתיקון נוסף לחוק שהעבירה הממשלה בכנסת הקודמת, בהובלת חברי הכנסת של "יש עתיד", כפי שהוסכם בקווי היסוד הקואליציוניים של הממשלה הנוכחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כזכור, הנציגים החרדים - בהם חברי הכנסת מאיר פרוש ומשה גפני מסיעת יהדות התורה - דרשו את התיקונים עוד לפני התקציב. בעקבות האיום כונסו פגישות חדשות בנושא במטרה להגיע להסכמות, שימנעו את דחיית אישור התקציב.

על פי התיקון המתוכנן, "תקופת ההסתגלות" לחוק תוארך עד לשנת 2020 - כלומר עוד ארבעה שנתונים של תלמידי ישיבות שייהנו מפטור מיידי. בנוסף, במידה והחרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס הסנקציות הפליליות לא יחולו אוטומטית כפי שנקבע בחוק הקודם.

על פי ההסכמות החדשות, שר הביטחון שיכהן ב-2020 (מי שזה לא יהיה) יוכל להחליט האם להפעיל את החוק גם על החרדים. מדובר בהישג גדול עבור החרדים, אך חשוב להדגיש שהמתווה צריך לעמוד במבחן בג"ץ וצפוי לשינויים נוספים.