רץ, דוקר ונמלט: הפיגוע בראשון לציון

מצלמות האבטחה של מוקד העירייה תיעדו את רגעי הפיגוע שבו נפצעו שלושה בני אדם – שניים מהם במצב קשה. בשלב מסוים נראה המחבל כשהוא רץ, דוקר אישה בת 80 – וממשיך במסע הדקירות. צעיר בן 26 נפצע קל

שלושה בני אדם נפצעו, מתוכם שניים במצב קשה, בפיגוע דקירה אחר הצהריים (שני) בראשון לציון. בתיעוד ממצלמת אבטחה של העירייה המוצבת ברחוב הרצל בעיר נראה המחבל דוקר אישה כבת 80 בגבה ולאחר מכן ממשיך בריצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראים מספר בני אדם כשהם נמלטים בריצה מפני המחבל, שכבר הספיק לדקור גבר בן 31 באוטובוס בקרבת מקום. חלק מהאנשים תופסים מחסה בחנויות סמוכות. בשלב מסוים נראה המחבל, תושב חברון בן 19 לבוש בשחור, כשהוא דוקר את האישה בגבה וממשיך בריצה. האישה התמוטטה על המדרכה ותוך זמן קצר פונתה לבית החולים.

(צילום: עד ראייה)

מספר עוברי אורח שנקלעו למקום נאבקו במחבל שנכנס לתוך חנות תמרוקים סמוכה. ערנותם של עוברי האורח ועובדת החנות הצליחו למנוע מהמחבל להמשיך לדקור והוא נלכד בתוך זמן קצר והועבר לידי אנשי כוחות הביטחון.

השוטרים שלכדו את המחבל הכניסו אותו לחנות בגדים סמוכה בניסיון למנוע מההמון לבצע בו לינץ'. שלושה בני אדם נפצעו בפיגוע, מתוכם שניים במצב קשה ועוד אדם במצב קל. שלושה בני אדם נוספים לקו בחרדה ונזקקו לטיפול רפואי.

המחבל תקף בחנות: "ראיתי את הסוף" 

ויקטוריה פוסטריקוב, העובדת שהותקפה על ידי המחבל בחנות התמרוקים, שחזרה את רגעי האימה: "זה היה מאוד מפחיד, באותו רגע נבהלתי ונעמדתי והמזל הציל אותי, הדלפק מהזכוכית הציל אותי. המחבל לא היה גבוה והתכופפתי אז הוא לא הצליח להגיע". פוסטריקוב הוסיפה כי המחבל "נכנס עם סכין, רץ אליי וניסה לדקור אותי, הוא התנפל ואני התכופפתי. מלא אנשים נכנסו והתחילו להרביץ לו, תפסו ארון שעמד בכניסה, מטריות ומקלות. אני רצתי לתוך החנות".

"לא נאמרה מילה בינינו, זה היה כמה רגעים. לרגע אחד חשבתי שזה באמת הסוף. אין מחשבות ברגע כזה. עכשיו הכול בסדר", היא ציינה. כפיר חדד, בנו של בעל החנות, סיפר: "הוא נכנס לדקור. לא ראיתי בדיוק מה קרה, אבל הבנתי שהעובדת קצת נפצעה ולא מפסיקה לבכות. הוא ניסה לתקוף אותה בצוואר ולא פגע, היא נפגעה בכתף וביד". חדד הספיק לדבר עם העובדת לפני שפונתה: "היא סיפרה שהוא ניסה להרוג אותה והיא ניסתה לברוח. בא בחור צעיר ונאבק איתו בתוך החנות. שמו אותו בתוך הסגר בחנות ליד, זה מה שראיתי".

יחזקאל בן זימרה, עובד עירייה שהיה בחנות סמוכה, אמר: "שמעתי סירנה והתחלתי לרוץ לכאן. תוך כדי שהוא ניסה לדקור עוד אנשים, הוא רץ לכאן והצליח לברוח לתוך החנות. אנשים רצו אחריו וניסו לתפוס אותו תוך שהם צועקים 'מחבל', 'מחבל'. השוטרים העבירו אותו לחנות השנייה, אולי כדי למנוע מאנשים לתקוף אותו, ושם הם השתלטו עליו".