לוחם לפלסטינים: "אל אקצא בישראל". צפו בתיעוד

פרסום ראשון: צה"ל פתח בבדיקת אירוע שתועד במצלמות ובו נראה לוחם קורא לעבר פלסטינים קריאות מתגרות ביום שישי באזור בית אומר. לידו היה הקצין שלו, בדרגת סגן. דובר צה"ל: האמירה נעשתה על דעתו בלבד, אינה מייצגת וחורגת מהמצופה ממנו. כך זה נראה בסרטון שהגיע לידינו

על רקע המתיחות הביטחונית הגבוהה והניסיונות להביא להרגעת השטח, לידי חדשות 2 Online הגיע סרטון שבו מתועד לוחם צה"ל צועק לעבר מפרי סדר פלסטינים באזור גוש עציון: "אל אקצא בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון, שצולם על ידי פלסטינים ביום שישי האחרון, נראה החייל קורא את הקריאות, בעוד הוא יושב בג'יפ, כשסמוך אליו מפקדו, קצין בדרגת סגן.

גורם צבאי התייחס לדברים ואמר: "מדובר בדברים שלא היו צריכים להיאמר, בטח שלא בתקופה הזאת כי זה רק מתסיס את האווירה שכבר ככה מתוחה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה המדובר אירע במהלך פעילות כוחות צה"ל בכניסה לכפר בית אומר כנגד עשרות מפרי סדר אלימים אשר יידו אבנים לעבר רכבים ישראלים שנסעו על כביש 60 הסמוך לכפר. יודגש כי האמירה של החייל נעשתה על דעתו בלבד, אינה מייצגת וחורגת מהמצופה ממנו. המקרה ייבדק על ידי מפקדים".

"נירה עליכם גז עד שתמותו"

בסרטון שהופץ בטלוויזיה הפלסטינית בשבוע שעבר, ובו נראה שוטר מג"ב במחנה הפליטים אל-אעידה, סמוך לבית לחם, צועק בערבית: "נירה עליכם גז עד שתמותו" במהלך התפרעויות של פלסטינים.

"אנחנו צבא הכיבוש", קרא השוטר הישראלי בערבית. "אם תמשיכו לזרוק עלינו אבנים, אנחנו נירה עליכם גז עד שתמותו. על הילדים, על המבוגרים, על הזקנים, על כולם, על כל דבר. לא נשאיר אף אחד מכם".

לאחר המקרה נמסר ממשמר הגבול כי "מדובר באירוע חמור אשר מטופל במלוא חומרת הדין. השוטר הושעה מכל פעילות מבצעית עד לסיום הליך הבירור ובהמשך ייבחן הליך שירותו בחיל".

 

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני