לוחם מג"ב נפצע קשה בפיגוע דריסה‎

נהג רכב פלסטיני פגע בשלושה שוטרי מג"ב באזור קריית ארבע. אחד נפצע קשה ושניים קל. חיילים שהיו בסמוך ירו לעבר המכונית שהצליחה להימלט, וכוחות גדולים פתחו במצוד. לאחר כמה שעות הסגיר עצמו הנהג

שלושה לוחמי מג"ב נפגעו אחר הצהריים (ראשון) בפיגוע דריסה בכביש  60, סמוך לכפר בית ענון מצפון לחברון. מצבו של אחד מהם קשה והשאר נפצעו קל. הרכב הפוגע נמלט מהמקום. כוחות הביטחון פתחו באש לעבר המכונית והחלו במצוד נרחב. לאחר כמה שעות הסגיר הנהג הדורס את עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר לחדשות 2 כי השוטר שנפצע קשה סובל מפגיעת ראש, אך הוא מתקשר ובהכרה. הוא והפצועים הנוספים מטופלים בשטח ויפונו לטיפול בבית החולים.

חובש רפואת חירום במד"א, בני טנא, והפרמדיק חגי וינגוש סיפרו כי "כשהגענו למקום ראינו 3 צעירים בהכרה. הם שכבו סמוך לכיכר כשהם סובלים מפציעות בגפיים ובראש, הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני והעלנו אותם במהירות לאמבולנסים על מנת לפנות אותם לבית החולים כשבדרך נמשך הטיפול הרפואי.

"אחד מהם סבל מפגיעות בראש ובגפיים והוגדר קשה, השניים האחרים הוגדרו במצב קל. הם תקשרו איתנו וסיפרו שנפגעו מרכב".

זירת האירוע (הצלה יו"ש)

מוקדם יותר היום ניסה מחבל פלסטיני חמוש בסכין לתקוף שוטרים ישראלים בצומת בית ענון. הוא נורה על ידי כוחות הביטחון שפרוסים במקום ונהרג. לא היו נפגעים נוספים בתקרית.

פינוי אחד הפצועים לבית החולים (אבא ריצמן דוברות מד"א)

רק אתמול סוכל ניסיון פיגוע נוסף במחסום גלבוע הסמוך לג'נין כאשר מאבטח הבחין במחבל חמוש וקרא לו לעצור במשך מספר פעמים. כשלא נענה לקריאות, ירה לעברו המאבטח ונטרל אותו. בתקרית לא היו נפגעים ובצה"ל החליטו לסגור את המעבר עד להודעה חדשה.

אירועי הטרור הללו מצטרפים להסלמה שמכה בשבועות האחרונים בעיקר בירושלים וביו"ש. במרבית המקרים מדובר בצעירים ממזרח ירושלים או מחברון, שיוצאים באופן עצמאי ובלתי מאורגן כשהם חמושים בנשקים קרים על מנת לתקוף ישראלים. במערכת הביטחון תיגברו בעת האחרונה את הכוחות בשטח על מנת להתמודד באופן יעיל יותר עם האיומים.