ראש אמ"ן: "אירן וישראל במלחמה טכנולוגית, והם מצמצמים את הפער"

בהרצאה סגורה שקיים באחרונה, התריע ראש אמ"ן הרצי הלוי מפני המלחמה הטכנולוגית שכבר מתקיימת בין אירן לישראל. "המהנדסים שלנו נלחמים במהנדסים שלהם", חשף. הוא התייחס גם לגל הטרור הנוכחי כשטען שהסרטונים שמופצים ברשתות החברתיות יוצרים חרדה בציבור

ראש אמ"ן, האלוף הרצי הלוי (דובר צה"ל)

ראש אגף המודיעין בצה"ל, האלוף הרצי הלוי, קיים באחרונה הרצאה סגורה שבה התריע כי אירן מצמצמת במהירות את הפער הטכנולוגי מישראל. "תשאלו אותי אם בעשר השנים הקרובות תהיה לנו מלחמה עם אירן, אז יש לי תשובה מפתיעה בשבילכם, כבר יש לנו מלחמה - מלחמה טכנולוגית", כך סיפר בהקלטה שפורסמה לראשונה ב"הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הלוי, הקרב על המודיעין, היכולות הטכנולוגיות ואמצעי הלחימה כבר בעיצומו ואירן מצמצמת במהירות את הפער מישראל. "המהנדסים שלנו נלחמים במהנדסים איראנים - כבר היום", אמר ראש אמ"ן. "יש לנו היום יתרון, אבל אירן הולכת וסוגרת אותו"

הלוי התייחס גם לגל הטרור שמכה במדינה בשבועות האחרונים, ולהשפעה שיש לסרטונים שמופצים ברשתות החברתיות מזירות הפיגועים. "אם במלחמת העצמאות היינו נחשפים לסרטונים כמו היום, אם היו מצלמים את הקרבות בלטרון ובניצנים, ספק אם היינו יכולים לשאת את הדבר הזה קדימה".

הלוי: "כדאי מאוד שטובי האנשים יתעסקו במודיעין"

"קילו מודיעין, אותו קילו של לפני 10 שנים עולה היום הרבה יותר", טען הלוי בהרצאה שהתקיימה בפני עשרות תורמים ואנשי סגל של המכללה למנהל . "לא רק שעלות המודיעין גבוהה יותר, אלא שזמן התפוגה שלו קצר יותר. לפני 20 שנה היינו מביאים הישג מודיעי ואז 5-7 שנים קדימה היינו יודעים שמבחינה מודיעינית מהאזור הזה אנחנו מסודרים. היום, במהירות שבה העולם שלנו חי, הכול משתנה כל יומיים".

בסוף דבריו פנה הלוי לדבר על האווירה ברחוב הישראלי כלפי אנשי הקבע של צה"ל. הוא התריע מפני הסכנות שבהאשמת הקצינים והצבא בבור התקציבי ואמר כי יש מספר קצינים שפנו עליו והתלוננו על התגובות שהם מקבלים ברחוב. "להגיד שאנחנו הבעיה של כלכלת מדינת ישראל? - אני הייתי נזהר. כדאי מאוד שטובי האנשים יתעסקו בביטחון בכלל ובמודיעין בפרט", טען הלוי.