"הבנתי שאם אני מהססת לשנייה, הלוחם שלצדי ייהרג"

לוחמת מג"ב, עולה חדשה מצרפת שהגיעה לארץ כדי להתגייס, שחזרה את הרגעים בהם הבחינה בשני מחבלים חמושים הסכינים עושים את דרכם אליה ואל חבריה בצומת תפוח - ואת הרקע בו החליטה לירות בהם ולנטרל אותם: "בשנייה שראיתי את המחבלים, הבנתי שאסור לי להסס"

לוחמת משמר הגבול שנטרלה את המחבלים בצומת תפוח משחזרת את הרגעים בהם מחבלים הניפו מולה סכינים - בכוונה לדקור אותה ואת חבריה: סמוך לשעה 12 בצהריים היום (שישי) הגיעו שני מחבלים רכובים על קטנוע למחסום תפוח המאויש על ידי לוחמי משמר הגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד בטרם הגיעו לנקודת הבידוק, ירדו המחבלים מהקטנוע - והגיחו כשסכינים שלופים בידיהם לעבר לוחם מג״ב שעמד במחסום. סמ"ש א', הלוחמת שלצידו זיהתה את המתחרש, ביצעה ירי מדויק לעבר המחבלים - ונטרלה אותם.

״אנחנו דרוכים ומתורגלים בדיוק לאירועים האלה", סיפרה א' בזמן ששחזרה את האירוע. "בשנייה שראיתי את שני המחבלים יורדים עם הסכינים לעבר הלוחם הבנתי שאם אני מהססת לשנייה הלוחם שלידי כבר לא יהיה בחיים״. הלוחם נפצע באורח קל בידו וקיבל טיפול רפואי במקום.

תנ"צ עוזי לוי, מפקד מג״ב איו״ש, שיבח את תגובת הלוחמים וציין: ״פעלתם בקור רוח בדיוק כפי שמצופה מכם. העירנות והדריכות שאתם מפגינים בשעת אירוע, מוכחים כמצילי חיים ומהווים הגורם המרכזי לסיומם של אירועים אלו בזמן קצר וללא נפגעים״.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שיבח את החיילת בעמוד הפייסבוק שלו. "אותה חיילת מג"ב היא עולה חדשה מצרפת אשר עלתה ארצה על מנת להתגייס לצה"ל ולתרום למדינה", הוא סיפר לעוקביו. "כשפניתי אליה כדי להודות לה על המעשה האמיץ, היא אמרה לי: 'אני את שלי עשיתי. בשביל זה בדיוק עליתי לארץ. כדי להגן על המדינה שלנו'".

"לכל המקטרגים, תראו איזה לוחמים יש לנו", הוא הוסיף. "צעירים שוויתרו על לימודים וחיים שלמים בחו"ל בשביל לא רק לחיות כאן, אלא לתרום לעם ישראל בהגנה על המולדת".