תיעוד: חיילים נכנסו לכיתה בבי"ס פלסטיני באמצע שיעור

תמונות שצולמו בבית ספר יסודי באזור חברון חושפות את המציאות המורכבת עמה נאלצים להתמודד חיילי צה"ל לנוכח גל הטרור. כוח שיודו לעברו אבנים פתח בסריקות בין הכיתות בכדי לאתר את החשודים במעשה. בצה"ל אישרו את הפרטים

גל הטרור הנוכחי, שמתמקד בימים האחרונים בעיקר בחברון, מוליד סיטואציות לא שגרתיות. באחת מהן תועד כוח צה"ל, שלעברו יודו אבנים נכנס לבית ספר יסודי באזור העיר הפלסטינית בכדי לאתר את המשליכים וסורק את הכיתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצעד חריג פתח הכוח, שעסק באבטחת צירים באזור ואדי נסארי הסמוך לחברון, בסריקות לאיתור חשודים ביידוי האבנים. הלוחמים נכנסו לבית הספר ועברו בין הכיתות והתלמידים, ככל הנראה בני 7-8, בניסיון למצוא את החשודים במעשה.התיעוד חושף את המציאות המורכבת באזור שעמה נאלצים להתמודד החיילים. הפלסטינים מצדם הפיצו את התיעוד בכלי התקשורת ברחבי העולם במטרה להשחיר את פני צה"ל בפומבי.

אתמול עמד מספר המפגעים שבאו מאזור חברון על 26, אך היום המספר גדל בשני מחבלים נוספים. הדבר מעיד על התלהטות הגזרה, שבה מתרחשים מדי יום הפרות סדר השלכת בקבוקי תבערה, יידוי אבנים ופיגעוי דקירה בהיקפים נרחבים בהרבה ממזרח ירושלים ובמקומות אחרים בגדה.