תיעוד מיוחד: כך מתרגל מג"ב התמודדות עם טרור הסכינים

במשמר הגבול החלו ליישם את לקחי אירועי גל הטרור בהתאמת הכשרת הלוחמים לסיטואציות דומות לאלו שבהם אירעו פיגועי דקירה - כשהמשמעותי שבהם הוא הפיגוע בשער שכם. בניסיון להתמודד טוב יותר עם התופעה, משלבים הלוחמים טכניקות קרב מגע בתורת הלחימה הקיימת ועוברים הדרכות מצילות חיים

בבסיס ההדרכה של משמר הגבול בבית חורון החלו ליישם את מסקנות פיגועי הדקירה האחרונים ופתחו בסדרת אימונים המבוססת על שורת תרחישים שאירעו בעת האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסקנות מיושמות בקרב חניכי קורס מ"כים המוצבים בירושלים, ובמסגרתן מתרגלים הלוחמים השתלטות על אירוע חבלני שמתפתח בהליך בדיקת תעודת זהות שגרתי. תרגיל זה מבוסס בעיקרו על פיגוע הדקירה שאירע בשער שכם בירושלים, שבמהלכו דקר צעיר פלסטיני שוטר מג"ב כשזה דרש ממנו להציג בפניו מסמכים מזהים.

בין השאר תרגלו הלוחמים תקיפות חבלניות בעת סיור בסמטאות הצרות של העיר העתיקה, וכן תרחיש של תקיפה מצד רוכלים המשוטטים כשהם מנסים לכאורה למכור את מרכולתם.

" בעיה אם אירועים שמגיעים לטווח האפס (חדשות 2)

"אנחנו מזהים שיש לנו בעיה אם אירועים שמגיעים לטווח האפס", אומר מפקד קרוס מ"כים של החיל, רפ"ק ליאור כהן. "הלוחמים קוראים לאדם לבדיקה, ומאירוע שגרתי זה הופך בשנייה לאירוע חבלני ואז הלוחמים מופתעים".

כבר לפני יותר משנה הנחה מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, לעשות השתלמויות בכל היחידות בקרב מגע ובעזרה ראשונה, ומאז עובר כל לוחם השתלמות בסיוע ובטיפול דחוף.