נזיפה מהרמטכ"ל לרב הצבאי ולאל"מ

פרסום ראשון: ראש מטהו לשעבר של הרב הצבאי, אל"מ אורי הורוביץ, קיבל שכר גבוה ממה שאמור היה לקבל לתפקידו. כעת הוא ייאלץ להחזיר עשרות אלפי שקלים ויספוג נזיפה יחד עם האחראי למחדל, הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ. שניהם יפרשו בקרוב. סנגורו של הרב הצבאי: "הוא אינו אחראי למחדל"

הרב הראשי לצה"ל פרץ (Abir Sultan/Flash 90)

נזיפה לרב הצבאי הראשי: הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט החליט לנזוף נזיפה פיקודית ברב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ, לאחר שנהג באופן שאינו ראוי. במקביל, נזף ראש אגף המודיעין באל"מ אורי הורוביץ, ראש מחלקת ביטחון מידע בצה"ל, שבתפקידו הקודם כיהן כראש מטה הרבנות והיה מעורב בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנזיפה מגיעה לאחר שהרב הצבאי הראשי החליט לשלם שכר גבוה יותר להורוביץ, שבתפקידו הקודם שימש ראש מטהו. הרב פרץ הורה לתגמל אותו בשכר של רב פיקודי, הזהה לשכר המקבל רב ראשי של עיר. אלא, שראש המטה אינו רב פיקודי - ולא היה אמור לקבל שכר זהה לשכרם של רבנים כאלה.

אל"מ הורוביץ אמנם הוכשר והוסמך בדרגה כרב פיקוד, אבל מכיוון שהוא לא שימש כזה בפועל - עליו להשתכר בסכום נמוך יותר. כתוצאה מכך, הוא ייאלץ להחזיר למדינה כמה עשרות אלפי שקלים, לאחר שהתקדם בתפקידו.

בחודשים הקרובים צפויים הרב הראשי לצה"ל ואל"מ הורוביץ לסיים את תפקידיהם בצה"ל ללא קשר לפרשה. בעקבות פניית חדשות 2, החלה הבדיקה בעניינו של הורוביץ. הרמטכ"ל מינה את ראש אג"ת לשעבר, אלוף במיל' נמרוד שפר, לבחון את הנושא.

עו"ד אילן בומבך, המייצג את הרב הצבאי הראשי מסרי בתגובה כי "הרב הצבאי אינו אחראי למחדל. גם התביעה לא טענה זאת. אל"מ א׳ קיבל את ההסמכה כרב עיר ממועצת הרבנות הראשית שהיא הגוף הבלעדי שמוסמך ליתן הסמכה כזו. הרב הצבאי בסך הכל תיאר את המציאות כהוויתה שהוא משמש כסגנו לכל דבר. לא מדובר בשום חשש לפגיעה בטוהר המידות. בניגוד לאל"מ א' שאולץ לפרוש מיד, מתכוון הרב הצבאי לפרוש בקיץ ללא כל קשר לכך".