חברון: חייל צה"ל נפצע בפיגוע דקירה, המחבל נוטרל

מחבל פלסטיני דקר את החייל סמוך למערת המכפלה במהלך הפרות סדר. מצבו מוגדר קל. לוחם מג"ב שהיה במקום ירה לעבר המחבל ונטרל אותו. החייל פונה לבית החולים הדסה עין כרם

גל הטרור נמשך: מחבל פלסטיני חמוש בסכין תקף בשעות הבוקר (חמישי) חייל צה"ל סמוך למערת המכפלה בחברון וגרם לפציעתו הקלה. המחבל נורה על ידי לוחם מג"ב שהיה בקרבת מקום ונוטרל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 08:05 כשהמחבל התקרב לעמדת הבידוק של צה"ל בחסות הפרות הסדר שהתרחשו במקום. הצעיר הפלסטיני הצליח להתקרב אל החייל, לשלוף סכין ולדקור אותו בפלג גופו העליון.

חברון, הבוקר (מד"א)

למרות שנפצע קל בראשו, החייל התעשת מיד והדף את המחבל שניסה לתקוף גם לוחם משמר הגבול שהיה במקום. הלוחם ביצע לעברו ירי מדוייק שהביא לנטרולו של הפלסטיני. כתוצאה מהירי נפצע המחבל באורח אנוש.

החייל שנפצע בתקרית קיבל בשטח טיפול רפואי ראשוני מגורמי הרפואה הצה"ליים. הוא פונה בהמשך על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א להמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

שיפור במצב האישה שנפצעה בפיגוע אתמול

הבוקר חל שיפור משמעותי במצבה של האישה שנדקרה בתחנת הדלק בצומת גוש עציון. במהלך הלילה היא עברה ניתוח בבית החולים שערי צדק להוצאת הסכין שהיה נעוץ בגבה. הניתוח עבר בהצלחה והיא מואשפזת כעת כשהיא אינר מורדמת או מונשמת. המחבל באותה תקרית נמלט מהמקום אך בהמשך נלכד.

דקות ספורות לפני פיגוע הדקירה ניסיון נוסף לפגע בעמדת צה"ל בחברון: זה קרה כאשר מחבל פלסטיני ניסה לדקור חייל במהלך בידוק שגרתי, אך הוא נורה על ידי הכוח שהיה במקום. באירוע לא היו נפגעים מקרב החיילים.