ההתרעה לפיגוע שפוספסה: "אדקור המון יהודים"

המאם סעיד, פלסטיני בן 22 מחברון, יצא אמש לדקור חיילים בתל רומיידה - נורה ונהרג. 3 שבועות לפני, התריע בפייסבוק כי בכוונתו לבצע פיגוע: "אדקור מספר גדול של יהודים ולא תצליחו למנוע את זה". מנהל העמוד בו נכתב הפוסט פנה לאיש כוחות הביטחון והזהיר: "הוא הצהיר על כוונותיו, אמרו לי שיבדקו את עברו". זה לא עזר

המחבל הפלסטיני התריע שבכוונתו לבצע פיגוע דקירה: המאם סעיד, פלסטיני בן 22 מחברון, יצא אמש לאזור תל רומיידה שבחברון במטרה לדקור חיילים. במהלך ניסיון הפגיעה בהם הוא נורה מיד ונהרג - והיום מתברר שהמחבל התריע כבר לפני שלושה שבועות על כוונתו לרצוח יהודים. המידע הזה היה בידי כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במערכת הביטחון ידעו שהפלסטיני מתכוון לבצע פיגוע, ובכל זאת הוא הסתובב חופשי מאז שכתב את הפוסט ברשתות החברתיות. ב-9 באוקטובר כתב סעיד בדף פייסבוק של צעירים נוצרים ערבים המשרתים בכוחות הביטחון את המסר המאיים: "אתה חייל ישראלי, אני פלסטיני. אני אדקור מספר גדול כל כך של יהודים עד שתצטערו על כל מה שעשיתם. לא אתה ולא הצבא הישראלי יכולים למנוע את פיגוע הדקירה של המתנחלים. אתה עוד תראה, יא בן של יהודים".

הפוסט שפרסם המחבל (פייסבוק)

לאחר פרסום הפוסט שהיווה תמרור אזהרה ברור לקראת כוונתו של המחבל לבצע פיגוע דקירה המוני - פנה אחד ממפעילי העמוד לאיש כוחות הביטחון. "זה בן אדם שגר פה בשטחים, ולא מתחזה", סיפר. "הוא פשוט נכנס ומאיים עליך ואומר לך אני רוצה לרצוח יהודים, אני רוצה לדקור כמה שיותר יהודים".

הוא הוסיף: "יצרתי קשר תוך כדי עבודה עם אנשים. התשובה של איש כוחות הביטחון הייתה - 'תשמע, אני מכיר את התופעה הזאת. ארשום את השם שלו ואפעל לבדוק יותר לעומק, לראות אם לאדם הזה באמת היה עבר או שהוא קשור איכשהו לכל מיני גורמים או דברים כאלה'". לדבריו, נאמר לו שבין 80 ל-90 אחוזים מהצעירים שיוצאים לפיגועים מתבטאים התבטאויות כאלה בפייסבוק בכל יום.