הלוחם שנפצע התעורר: "נדקרתי בצוואר, הסתובבתי ויריתי במחבל"

שיפור דרמטי במצבו של סמל גלעד, לוחם השיריון שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בצומת בית ענון. הבוקר הוא התעורר לראשונה ושחזר בפני משפחתו: "אני זוכר את הסכין בצוואר, הסתובבתי, דרכתי את הנשק ויריתי למחבל בראש". אחיו נפצע גם הוא באורח קשה בצוק איתן והשתקם

בבית החולים שערי צדק בירושלים נרשם היום (רביעי) שיפור משמעותי במצבו של הלוחם שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בצומת בית ענון בתחילת השבוע. הוא התעורר הבוקר לראשונה לאחר שהיה מורדם ומונשם ואף זכר בפירוט את האירוע - שבו הצליח לנטרל את המחבל בעודו שותת דם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמל גלעד, לוחם השיריון, שחזר בפני בני משפחתו את השתלשלות האירועים הדרמטיים: "אני זוכר איך המחבל הפתיע אותי והתנפל מאחור. אני זוכר את הסכין שפגעה בצוואר, הספקתי להסתובב, לדרוך את הנשק ולירות לו בראש לפני שהתמוטטתי".

הפינוי לבית החולים הציל חיים (הצלה יו"ש)

בבית החולים מספרים כי הטיפול המהיר שקיבל הלוחם בשטח על ידי גורמי הרפואה, כמו גם התגובה המהירה של המשטרה שפתחה את ציר התנועה לנסיעת האמבולנס הם בין הגורמים המרכזיים להצלת חייו של גלעד.

זוהי אינה הפעם הראשונה שבה מוזעקים בני משפחתו לבית החולים בנסיבות קשות. רק לפני כשנה נפצע אחיו של גלעד, לוחם שיריון גם הוא, באורח קשה במהלך מבצע צוק איתן. זה קרה באירוע שבמהלכו פגעה פצצת מרגמה בכוח שריון, גרמה למותם של חמישה ולפציעת 7 לוחמים. אחיו החלים והשתקם וכעת מקווים בני המשפחה שגם גלעד יחזור למיטבו.