מחבל ניסה לדקור חייל - וחוסל

פלסטיני חמוש בסכין התקרב לעבר חייל צה"ל בתל רומידה שבחברון. עוד בטרם הצליח לפגוע בחייל הוא נורה ונהרג במקום. מוקדם יותר הצליחו שני מחבלים לפצוע קל עד בינוני חייל בגוש עציון - שניהם חוסלו

הניסיונות לפגוע בישראלים נמשכים: פלסטיני חמוש בסכין התקרב אמש (שלישי) לעבר חייל צה"ל בעמדה באזור תל רומיידה שבחברון. החיילים הבחינו בו מתקרב - וחיסלו אותו בטרם הצליח לבצע את זממו ולפגוע בחייל. הוא נורה ונהרג במקום.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מדובר צה"ל נמסר כי במקום בוצע ניסיון דקירה במהלך בידוק שגרתי בחסם ג'ילבר בחברון. מחבל שהגיע לנקודה ניסה לדקור חייל ונורה על ידי כוח צה"ל. אין נפגעים לכוחותינו.

מוקדם יותר חייל נפצע בינוני לאחר שנדקר בצומת הגוש. חיילים נוספים שהיו במקום ירו וחיסלו את שני המחבלים שביצעו את הפיגוע. הפצוע פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים לקבלת טיפול רפואי כשהוא סובל מפציעה בפלג גופו העליון.

מתחקור האירוע עולה כי חיילים מגדוד שמשון שאבטחו את הצומת, זיהו שני פלסטינים חשודים כשהם עוצרים אותם לתחקור. בשלב הזה, הם התנפלו על חייל - ודקרו אותו בפנים. החייל השני ירה והרג את שני המחבלים.

זירת פיגוע הדקירה בגוש עציון, היום (דו"צ)

ג'אבר עזאת, חובש בכיר במד"א, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 19 בהכרה מלאה, שהתהלך וטופל על ידי כוח רפואה של צה"ל. העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ של מד"א, ותוך כדי פינוי לבית החולים הענקנו לו טיפול רפואי, כשמצבו מוגדר בינוני ויציב עם פציעה בפנים".