חייל צה"ל נדקר בפיגוע בגוש עציון

שני מחבלים פלסטינים התנפלו על החייל בצומת הגוש. הם דקרו אותו ופצעו אותו קל עד בינוני. חייל נוסף שהיה במקום חיסל את שני המחבלים. הפצוע פונה לבית החולים שערי צדק

חייל נפצע בפיגוע דקירה בגוש עציון: חייל נפצע בינוני לאחר שנדקר הערב (שלישי) בצומת הגוש. חיילים נוספים שהיו במקום ירו וחיסלו את שני המחבלים שביצעו את הפיגוע. הפצוע פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים לקבלת טיפול רפואי כשהוא סובל מפציעה בפלג גופו העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתחקור האירוע עולה כי חיילים מגדוד שמשון שאבטחו את הצומת, זיהו שני פלסטינים חשודים כשהם עוצרים אותם לתחקור. בשלב הזה, הם התנפלו על חייל - ודקרו אותו בפנים. החייל השני ירה והרג את שני המחבלים.

ג'אבר עזאת, חובש בכיר במד"א, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 19 בהכרה מלאה, שהתהלך וטופל על ידי כוח רפואה של צה"ל. העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ של מד"א, ותוך כדי פינוי לבית החולים הענקנו לו טיפול רפואי, כשמצבו מוגדר בינוני ויציב עם פציעה בפנים".

כוחות הביטחון שהגיעו למקום ערכו סריקות כדי שאין מחבלים נוספים המסתתרים בזירה. המקום נסגר לתנועת כלי רכב.

צעיר נפצע בינוני בפיגוע דקירה (הצלה יו"ש)
 

מוקדם יותר היום נקבע מותו של ריצ'ארד לייקין (76), שנפצע אנושות בפיגוע הירי והדקירה בשכונת ארמון הנציב לפני שבועיים. בכך עלה מניין הנרצחים בפיגוע לשלושה. לייקין נורה בראשו ונדקר בחזהו והובהל לבית החולים במצב אנוש. בבית החולים הצליחו תחילה הרופאים לייצב את מצבו. הוא טופל זמן ממושך ביחידה לטיפול נמרץ ואף נותח מספר פעמים.

בשבת סוכלו מספר פיגועים: יהודי הצליח להדוף מחבל בעיר העתיקה בירושלים ולהפיל את הסכין מידו, אך הפלסטיני נמלט רגלית מהזירה. זמן קצר לאחר מכן מחבל ניסה לדקור במחסום ליד ג'נין ונורה, איש לא נפגע. בתל אביב נתפס נער בן 17 מחברון כשהוא מחזיק בידו מברג בזכות ערנות האזרחים.