בתגובה לירי: צה"ל תקף ברצועת עזה

שעות לאחר שיגור הרקטה מעזה לעבר ישראל, צה"ל הגיב ופגע בתשתיות טרור של ארגון חמאס: "נמשיך לפעול בחומרה כנגד כל ניסיון להפר את השקט". ברצועה דווח על מספר נפגעים בתקיפה

תקיפה בעזה, ארכיון (רויטרס)

"לא נסבול ירי מצד ארגוני הטרור": שעות ספורות לאחר התפוצצות רקטה בשטח פתוח בעוטף עזה, תקף הערב (שני) חיל האוויר שתי מטרות ברצועת עזה בתגובה לירי. כלי התקשורת בעזה דיווחו על מספר נפגעים בתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי כלי הטיס פגעו בשתי תשתיות טרור, השייכות לארגון חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לשיגור מהרצועה.

"צה"ל ימשיך לפעול בחומרה כנגד כל ניסיון להפר את השקט ביישובי הדרום", נכתב בהודעת דובר צה"ל, "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי לכל פעולת טרור היוצאת מרצועת עזה".

רקטה נורתה לעבר יישובי הדרום, אין נפגעים (רויטרס)

מערכת ההתרעה הופעלה מחשש לנפילה ביישוב

ההתרעה נשמעה הערב בשעה 19:05 בשטח המועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מהירי. אף ארגון טרור לא לקח אחריות על השיגור עד כה.

הרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. מבדיקה ראשונית שנערכה במקום עולה כי מערכת התרעה הופעלה, זאת מחשש שהרקטה תפגע בסמוך לאחד מיישובי המועצות האזוריות הסמוכות לרצועה.

"נתניהו, צא מהאולימפוס!"

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש מועצת אשכול, אמר לאחר הירי כי "מבחינת ראש ממשלת ישראל, המצב תקין והשגרה יכולה להימשך. נתניהו החליף את האיום האירני באיום של חרב וסכין, העיקר להמשיך לשלוט תחת משטר של פחד והסתה". ילין הוסיף ותקף את מדיניות ראש הממשלה: "נתניהו ממשיך להיגרר ולרמוס את כבודה של המדינה, אפילו הדיונות בעזה כבר יודעות שלא תבוא תגובה".

את דבריו סיכם ח"כ ילין בפנייה ישירה לראש הממשלה: "אני מזמין אותך לבוא יחד עם משפחתך לערב אחד של אזעקות - צא מהאולימפוס, רד אל העם. את העוטף הפקרת, את ירושלים חילקת, ואת יישוביי קו העימות זנחת. מנהיג תפקידו להוביל, לפעול מתוך אומץ לב ולחתור להכרעות גם אם הן קשות".

לפני כשבוע נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובים בעוטף עזה. זמן קצר לאחר מכן דווח על נפילה בשטח פתוח סמוך לאחד היישובים במועצה האזורית שער הנגב. לא דווח על נפגעים או על נזק.