טלפונים הוברחו לאסירים הביטחוניים מעל לגדר הכלא

מצלמות האבטחה בכלא נפחא, בו כלואים אסירים ביטחוניים רבים, גילו כיצד הועברו טלפונים סלולריים לאסירים מתחת לאפם של הסוהרים. כעת נבדק כיצד נוצר הקשר בין האסירים לבין העולם החיצון, ואף נשקלת הדחת המפקד. מהשב"ס נמסר בתגובה: "מנהלים מלחמת חורמה בניסיונות הברחת אמצעים אסורים לבתי הסוהר"

כלא נפחא, ארכיון (חדשות 2)

השב"ס (שירות בתי הסוהר) מתמודד בימים אלו עם מכת הברחות של טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים. לאחרונה התגלו במספר מקרים טלפונים סלולריים אצל אסירים ביטחוניים בכלא נפחא, שכמובן לא אמורים להיות בעלי ערוץ תקשורת פרטי עם העולם החיצון. שיטת ההברחה שנחשפה עוררה מבוכה וזעם בשב"ס, וכעת נבדק כיצד נוצרה רשת ההברחה ואף נשקלת אפשרות הדחתו של מפקד הכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מניתוח מצלמות האבטחה בכלא עולה כי במספר מקרים הושלכו שקיות עם מכשירי סלולרי רבים מעבר לחומת הכלא. אחד האסירים הצליח להתקרב לגדר ולאסוף את המשלוח, ולאחר מכן "לפזר" את המכשירים בין האסירים.

היום (שני) הגיע נציב השב"ס , רב-גונדר אהרון פרנקו, לכלא וביקש לבדוק כיצד הצליח האסיר להגיע אל הטלפונים וכיצד נקשר הקשר להברחת הטלפונים. למרות שבדוברות הרשמית של השב"ס התייחסו אל האירוע הזה כאירוע שגרתי, ראשי הארגון ראו את האירוע כאירוע חמור וכעת נבחנת האפשרות להדיח את מפקד הכלא.

אסיר "פיזר" את המכשירים בין חבריו (חדשות 2)

לא מדובר במקרה הראשון בכלא הרגיש: לפני שלוש שנים הוגש כתב אישום נגד סוהר לשעבר, שהעביר על פי האישום מכשירי טלפון נייד לאסירים הביטחוניים תמורת שוחד של רבע מיליון שקלים. בכתב האישום נטען כי בשישה מועדים שונים, העביר הסוהר "כ-20 מכשירי טלפון סלולריים וכ-27 כרטיסי SIM לאסירים ביטחוניים בכלא נפחא ובכלא אשל, כשהוא מנצל את תפקידו ומעמדו בשירות בתי הסוהר כדי לחמוק מנהלים וממנגנוני הבדיקה השונים".

"המחירון" שלפיו עבד לכאורה אותו סוהר, קבע מחיר של כ- 15 אלף שקל בתמורה להברחת כל פלאפון, וסכום נוסף עבור כל כרטיס SIM שיוברח. עוד נטען בכתב האישום, כי הסוהר הסתיר את המכשירים והכרטיסים בחגור הסוהר כשהם מלופפים בניילון בצבע שחור, על מנת למנוע את גילויים בעת כניסתו לכלא נפחא, ונכנס לכלא כשהוא נושא אותם על גופו.

משב"ס נמסר בתגובה: "שירות בתי הסוהר מנהל מלחמת חורמה בניסיונות הברחת אמצעים אסורים לבתי הסוהר ובהם הברחת פלאפונים לאסירים הביטחוניים, וזאת באמצעות אמצעים טכנולוגיים, הפעלת סוכנים סמויים ועוד. ההברחה האחרונה בכלא נפחא זוהתה ונתפסו פלאפונים. נמשיך לפעול על מנת לשבש את כוונות האסירים ואת נתיבי ההברחות".