פצועת הפיגוע והלוחמת שהרגה המחבל נפגשו: "עברנו את זה יחד"

רב"ט דקלה מגידיש נפצעה אנושות בפיגוע הדקירה בכיכר אדם. חברתה, רב"ט ליחי מלכה, ירתה במחבל וחיסלה אותו. "המחבל דקר את חברה שלי בצוואר ואני מיד יריתי מספר כדורים לכיוונו", היא סיפרה אז. הערב היא נפגשה עמה בבית החולים: "שמחה לראות שדקלה מחייכת"

בשבוע שעבר נפצעה אנושות רב"ט דקלה מגידיש בפיגוע דקירה בכיכר אדם. מאז היא מאושפזת בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים ומצבה השתפר. הערב (ראשון) היא נפגשה עם מי שירתה במחבל וחיסלה אותו - חברתה רב"ט ליחי מלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגעתי לפה לבקר את דקלה שנפצעה בפיגוע בכיכר אדם", אמרה רב"ט מלכה. "הייתי לצידה ופגעתי במחבל שדקר אותה כדי להסיר את האיום. שמחתי לראות את דקלה מחייכת ובהכרה, עברנו את זה ביחד ואני תמיד אהיה כאן בשבילה לכל דבר. אני מאמינה בדקלה ויודעת ללא ספק שהיא תחלים כמה שיותר מהר ותחזור לפלוגה שלנו".

רב"ט ליחי מלכה (דו"צ)

בערב בו אירע הפיגוע, לפני ארבעה ימים, שחזרה רב"ט ליחי, לוחמת בגדוד קדם של פיקוד העורף, את האירועים: "המחבל דקר את חברה שלי בצוואר ואני מיד יריתי מספר כדורים לכיוונו".

האירוע התרחש במהלך פטרול רגלי שעשו השתיים על מנת לסכל יידוי אבנים לעבר ציר 60. "הוא התקדם לכיווני", הוסיפה רב"ט מלכה, "ואני המשכתי לירות כדי להסיר את האיום".

זירת הפיגוע (ירדן צברי)

בעקבות התגברות פיגועי הטרור, הוצבה ליחי יחד עם חברותיה לגדוד בצומת אדם על מנת לתגבר את כוחות הביטחון המוצבים באזור. סמוך לשעה 14:30 באותו יום התקרב ללוחמות שעסקו בבידוק מחבל פלסטיני, שלף סכין והתנפל על אחת החיילות ופצע אותה אנושות. לאחר מכן החל לשעוט לעבר שאר הלוחמות במקום.

רב"ט מלכה, שהבחינה במתרחש, הספיקה לדרוך את נשקה בטרם הצליח המחבל לבצע את זממו ופתחה לעברו באש. למרות שנתקלה במעצור בנשקה, היא הצליחה להתגבר עליו, המשיכה בירי והרגה את המחבל. לאחר הגעת כוחות נוספים לצומת נעצר פלסטיני נוסף בחשד שסייע למחבל לבצע את הפיגוע.