חיילים גנבו מהצבא טילים ורימונים

חייל ששירת בגבול הצפון נשלח ל-5 שנות מאסר לאחר שהורשע שגנב אמצעי לחימה מבונקר באחד המוצבים. חוקרי המשטרה ומצ"ח איתרו את כלי הנשק, טילים ורימונים, בשדה סמוך לכפר ערבי. משפטו של שותפו למעשה טרם החל

אילוסטרציה (ניר גל, דובר צה"ל)

שני חיילים שמשרתים בגזרה הצפונית גנבו אמצעי לחימה מבונקר תחמושת הסמוך לגבול הצפון. בית הדין הצבאי גזר בשבוע שעבר על אחד מהם עונש של חמש שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב-31 בדצמבר בשנה שעברה הגיעו השניים בשעות הלילה לבונקר התחמושת במוצב וגנבו משם שני טילי לאו ו-13 רימוני רסס במטרה למכור אותם תמורת כסף. אמצעי הלחימה בבונקר שנפרץ נשמרו ליחידת מילואים ששירתה בגזרה באותה העת.

לאחר גילוי דבר הפריצה לבונקר, נפתחה חקירת מצ"ח במהלכה הכחיש אחד החיילים את המיוחס לו, אולם הודה בביצוע המעשים בפני מדובב משטרתי. על בסיס מידע שמסר החייל, הגיעו נציגי משטרה ומצ"ח למטע זיתים ליד יישוב ערבי בצפון ושם מצאו שני טילים וארבעה רימונים.

התביעה הצבאית ציינה את החומרה הרבה במעשיו של הנאשם ושותפו. נטען כי מדובר בהוצאה של אמצעי לחימה קטלניים באישון לילה ממוצב שנמצא בקרבת הגבול, תוך ניצול הידע והמידע מתוקף השירות הצבאי.

בין היתר, נגזר עליו כחלק מהסדר טיעון גם מאסר על תנאי וקנס של 5,000 שקלים. טרם הסתיימו ההליכים המשפטיים בעניינו של החייל השני.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני