"מברכים את האח שהגיע לאדמת סוריה"

חשבונות המפרסמים עדכונים על פעילות דאע"ש והארגונים המזוהים עם הארגון מדווחים כי האזרח הישראלי שחצה את הגבול לסוריה מתקבל בחום במדינה. "אנו מברכים את האח שלנו על הצטרפותו לאריות האסלאם", נכתב באחת ההודעות. בתקשורת הסורית הרשמית נמנעים מלדווח על הנושא

ארגון שהודא אל ירמוכ, ארכיון

האזרח הישראלי שחצה את הגבול לסוריה באמצעות מצנח רחיפה על מנת להצטרף לדאע"ש מתקבל על ידי המורדים בברכות חמות - כך לפחות עולה מהדיווחים ברשתות החברתיות ומחשבונות העוקבים אחרי פעילות המדינה האסלאמית וארגונים נוספים המזוהים עם ארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד הדיווחים נרשם בין היתר: "אתמול אחד האחים הפלסטינים נמלט לשטחים של 'שוהדא אלירמוכ' באמצעות גלשן רחיפה. הוא יצר קשר עם האחים וסיפר להם שבכוונתו להיכנס וכעבור מספר ימים קפץ מאחת הרמות הגבוהות של אדמת הגולן הכבושה ונחת בשטח".

"אנו מברכים את האח שלנו על הגענו לאדמת סוריה והצטרפותו לאריות האיסלאם- 'שוהדא אלירמוכ'", נכתב בהודעה שמהווה אישור ראשון לכאורה להצטרפותו של האזרח הישראלי, תושב ג'לג'וליה בן 23 לשורות ארגון הטרור. בכלי התקשורת הרשמיים בסוריה נמנעו עד כה להתייחס לנושא.

מוקדם יותר היום הצהיר ראש הממשלה נתניהו כי יפעל לשלילת אזרחותו. בפתח ישיבת הממשלה אמר: "אמש עבר אזרח ישראלי את גבולנו ברמת הגולן, כדי להצטרף לשורות האויב בסוריה. אנחנו נפעל לשלול לו את האזרחות, כך נעשה בכל מקרה כזה. מי שמצטרף לשורות האויב כדי להילחם בישראל, לא יהיה אזרח ישראלי".