המחבל מבאר שבע היה בקשר עם חמאס

הותר לפרסום: הצעיר הבדואי שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע היה בקשר עם אנשי ארגון הטרור העזתי. במכשיר הטלפון שלו נמצאו תמונות של פעילי חמאס, נשקים וחומרים נוספים. אחיו חשוד כי ידע שרכש אקדח

הותר לפרסום: המחבל מוהנד חליל סלם אלעוקבי, שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, היה בקשר עם חמאס במשך תקופה ממושכת ונערך לפיגוע שביצע בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחקירה עלה כי המחבל היה בקשר עם ארגון הטרור זמן רב וכי הפיגוע תוכנן על ידו. במכשיר הסלולרי שלו נמצאו תמונות של פעילי חמאס, תמונות של כלי נשק וחומרים נוספים.

בתום חקירה משותפת של ימ"ר נגב והשב"כ הוגשה כנגד אחיו של המחבל הצהרת תובע בחשד לאי מניעת פשע. זאת לאחר שמחקירתו עלה כי ידע שאלעוקבי רכש אקדח וכי היה עד לתהליך ההקצנה אותו עבר המחבל על רקע אירועי הר הבית. האח חשוד כי לא דיווח על כך.

ירה בחייל וחטף את נשקו

המחבל ביצע את הפיגוע ביום ראשון בשבוע שעבר, סמוך לשעה 19:40, לאחר שנכנס לשטח התחנה המרכזית כשהוא חמוש באקדח וסכין. סרטוני מצלמות האבטחה במקום מגלים במשך דקות הוא עקב אחרי לוחם גולני, סמל עמרי לוי ז"ל, עד שפתח לעברו באש באחד מרציפי התחנה, פצע אותו, חטף את נשקו והחל לירות לעבר כוחות הביטחון. מאבטחים ושוטרים חיסלו אותו בנשקם.

נרצח בפיגוע: סמל עמרי לוי ז"ל

סמל לוי ז"ל נפצע אנושות כתוצאה מהירי ומותו נקבע כעבור מספר שעות בבית החולים סורוקה. בפיגוע נהרג גם הפטום זרהום, נתין זר מאריתריאה, שנורה על ידי כוחות הביטחון משום שחשדו בטעות שהוא מחבל. אזרחים שהיו במקום וכן אנשי שירות בתי הסוהר חשודים כי לאחר מכן הכו את זרהום. 11 בני אדם נוספים נפצעו בפיגוע, מתוכם שלושה במצב קשה והיתר קל עד בינוני.

"הוכח שאלעוקבי אינו חף מפשע"

"היום, לאחר שהוסר צו איסור הפרסום, ניתן לומר באופן נחרץ ובניגוד לחרושת השמועות ותיאוריות הקונספירציה שהופצו בימים האחרונים ברשתות החברתיות כי מוהנד אלעוקבי, בשונה מהנטען אינו חף מפשע", אמר מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי.

"הוכח חד משמעית כי הוא המחבל שרצח את החייל עומרי לוי ז"ל והיה מעורב בירי והפגיעה בשוטרים שבאומץ לב נטרלו את המחבל ומנעו המשך מסע הרג רצחני", הוסיף ניצב הלוי. "הראיות הרבות שנאספו ואשר כללו את מעצרו של האח החשוד באי מניעת פשע מלמדים באופן ברור כי המחבל תיכנן את מעשיו בקפידה ולאורך זמן והיה נחוש לפגוע ולהרוג את החייל עומרי לוי ז"ל ורבים נוספים".

"אני רוצה לציין לחיוב את ההנהגה של המגזר שמרביתה יצאה מייד בגינוי וסלידה ממעשיו של המחבל ואשר הוקיע אותו מקרבם", הבהיר קצין המשטרה. "אני שולח את תנחומיי למשפחת לוי היקרה שאיבדה את היקר לה מכל וכואב את כאבם העמוק, ומאחל החלמה מהירה ורפואה שלמה לשוטרים, החייל ואזרחים שנפצעו".