"אבא נלחם והציל מתפללים אחרים"

לאחר שנה של מאבק מת מפצעיו הרב חיים יחיאל רוטמן, שנפצע אנושות בטבח בבית הכנסת בהר נוף. בתו סיפרה על אומץ לבו, שסייע להציל את הנוכחים במקום. "הוא נרצח על ידי חיות חסרות אנושיות", כתבה בכאב

לאחר יותר משנה של מאבק בבית החולים מת מפצעיו הרב חיים יחיאל רוטמן, שנפצע אנושות בפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים. בעקבות מותו פרסמה בתו, יפה רוטמן, פוסט שבו סיפרה כי עוד בטרם הותקף על ידי המחבלים הצליח להציל אחדים מהמתפללים בבית הכנסת, שהיו קרובים אליו ושאותם הכיר היטב. אלפים ליוו אמש (שבת) את רוטמן למנוחת עולמים בהר המנוחות בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אבא הלך", כתבה רוטמן בפוסט שזכה לשיתופים רבים. "לפני כשנה הוא נפגע בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף. הוא היה במצב של קומה עד אתמול. הוא נרצח על ידי חיות חסרות אנושיות, נלחם והציל מתפללים אחרים. יהיו זכרו ברוך". עוד הוסיפה בתו קריאה להגיע ולחלוק כבוד אחרון לאדם "הכי הכי שיש", כך כדבריה.

מאז הטבח הרצחני שבו נפצע היה רוטמן בן ה-55 מאושפז בבית החולים, כשהוא מחוסר הכרה. הוא הותיר אחריו אישה ועשרה ילדים שמלווים אותו במסע הלוויה שיצא הערב בשעה 22:00 מקהילת בני תורה שבשכונת הר נוף הירושלמית, השכונה שבה אירע הפיגוע.

רב קהילת "בני תורה", יצחק מרדכי רובין ספד: "עברה כמעט שנה והלבבות שוב רותחים. אי אפשר לשכוח ולעבור על סדר היום על מה שראו עיננו". על הנרצח אמר כי "הוא היה נעים הליכות, חרוץ, רץ לבית המדרש, רץ ממש, אף פעם לא סתם הולך, היה לומד ומתפלל עד שארית כוחותיו, עד השעות המאוחרות, גם אם היה עייף מעמל העבודה".

"אנחנו רואים איך אומות העולם מתייחסים אלינו. הם רואים את כל הדקירות והחרבות, רואים שעם ישראל מתבוסס בדם ואומרים שאנחנו מפעילים כוח מופרז. עפרא לפומייהו! (עפר לפיהם). כמה מאות ק"מ מכאן טובחים יום יום באזרחים חפים מפשע ואין פוצה פה ומצפצף!".

כוחות ההצלה בזירה (פלאש 90)

הפיגוע הרצחני התרחש בשעות הבוקר המוקדמות כאשר שני מחבלים חמושים בנשק חם התפרצו לבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בזמן תפילת שחרית. הם רצחו ארבעה מהתפללים ואת השוטר זידאן סייף שהיה מהראשונים להגיע לזירה.

(רויטרס)

בטבח בבית הכנסת נרצחו הרב משה טברסקי, הרב קלמן לוין, אברהם שמואל גולדברג, אריה קופינסקי זכרם לברכה - כולם תושבי אותו הרחוב בשכונת הר נוף. רס"ר זידאן סייף ז"ל, לו הוענק לאחר מותו עיטור המופת, נהרג במהלך הניסיון לנטרל את המחבלים. עם מותו של הרב רוטמן עלה מניין הקורבנות מהפיגוע לשישה בני אדם.