מבוקש נעצר 5 שנים לאחר הפיגוע

מסר מישראל חמאס: אסלאם חאמד בן ה-30 נחשב למבוקש על ידי מערכת הביטחון במשך תקופה, ובמיוחד מאז שחרורו ממעצר ברשות הפלסטינית. בשעות הלילה פשט כוח של יחידת דובדבן והשב"כ על ביתו של המבוקש ועצר אותו, חמש שנים לאחר שביצע פיגוע ירי בצומת רימונים

מעצרו של מחמד, הלילה (תקשורת שב"כ)

מחבל נעצר לאחר חמש שנים, ובישראל מותחים ביקורת על מערכת המשפט של הרשות: השב"כ ויחידת דובדבן עצרו במהלך הלילה (שישי) את המבוקש אסלאם חאמד, פעיל חמאס בן 30. חאמד, ששוחרר ממעצר ברשות הפלסטינית לפני שלושה חודשים, נעצר בואדי ברוקין הסמוך לג'נין בתום מבצע משותף של שתי היחידות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חאמד הוא תושב סלואד שמצפון-מזרח לרמאללה - אותו כפר ממנו יצאה חוליית החמאס הצבאית שביצעה את פיגועי הירי בנימין בחודש יוני האחרון. הוא היה כלוא מספר פעמים בעבר בגין מעורבותו בפעילות צבאית ותכנון פיגועים. כמו כן היה מעורב בביצוע פיגוע ירי בספטמבר 2010, סמוך לצומת רימונים, במהלכו נורו ונפצעו שני האזרחים הישראלים משה ושירה מורנו.

מאז היה כלוא חאמד, יחד עם שותפו למעשה, בכלא הרשות הפלסטינית ללא משפט. בחודש יולי האחרון הוא שוחרר ממעצרו ברשות, שלא על דעת ישראל, לאחר ששבת רעב תקופה ממושכת בכלא. "אופן טיפול הרשות בנדון מעיד על חולשת מערכת השיפוט הפלסטינית, בכך שרוב עצורי הטרור ברשות אינם עומדים למשפט", נמסר מהשב"כ בעקבות המעצר.

בפיגוע הירי שבוצע בספטמבר 2010 נפצעו הרב משה מורנו ואשתו שירה, תושבי בקעת הירדן. השניים נפצעו כתוצאה מירי שנפתח לעבר המכונית בה נסעו כשהיו באיזור צומת רימונים על כביש 458, צפונית-מזרחית לרמאללה ולכיוון כוכב השחר. כתוצאה מהירי, הדרדר הרכב בו נסעו השניים לוואדי והתהפך.

כוחות מד"א שהגיעו לזירה העניקו לשניים טיפול, ופינו את הבעל לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. האישה נפצעה לא מהירי עצמו, כי אם מהתהפכות הרכב בוואדי. כוחות רבים של צבא ומשטרה הוקפצו לזירת האירוע. "הגיע רכב שסינוור מאחור, ירד לשולי הכביש ובזמן העקיפה נצמד לרכב הזוג ופתח באש", סיפרו הבעל ואשתו לכוחות שהגיעו למקום.