נעצרה חוליית תלמידים פלסטינים שתכננה פיגוע דקירה בירושלים

שוטרי מג"ב עצרו אתמול 4 קטינים פלסטינים בגילאי 12-14 משועפאט שתכננו להוציא אל הפועל פיגוע דקירה באזור שער שכם. הארבעה נתפסו בעת שניסו להעביר שתי סכינים גדולות בתיק מהשכונה לתחומי העיר ירושלים. אחד מחברי החולייה הוא קרוב משפחתו של מחבל שביצע פיגוע דקירה בבירה בחודש האחרון

חוליית תלמידי בית ספר נעצרה בדרכה לביצוע פיגוע: שוטרי מג"ב עצרו אתמול (חמישי) מספר נערים ממחנה הפליטים שועפאט במזרח ירושלים שתכננו לבצע פיגוע דקירה סמוך לשער שכם בעיר העתיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בשעות הבוקר הבחינו שוטרי מג״ב בנער כבן 14 בסמוך לקרוסלת הכניסה למחנה הפליטים כשתיק על גבו, יחד עם עוד שלושה קטינים נוספים הנמצאים מהעבר השני של הקרוסלה מכיוון ירושלים.

בהתאם לאישור מה׳תצפיתנים׳ העביר הנער בן ה-14 את תיק הגב לילד כבן 12.5 בקרוסלה - והאחרון החל להתקדם לכיוון ירושלים.

במקביל, הילד שקיבל את התיק - מסר לנער אישור מעבר במחסום מחנה הפליטים על שם אחר, במטרה שיעבור עם האישור בזהות אחרת לכיוון ירושלים, כיוון שהוא אמור לשהות במעצר בית.

השוטרים זיהו את העברת התיק, תפסו את הילדים עם התיק כשבתוכו שתי סכינים גדולות. הילדים בגילאי 12-14 עוכבו לחקירה בעוד הנער בן ה-14 שהבחין בשוטרים נמלט לתוך מחנה הפליטים.

אחד הנערים - קרוב משפחתו של מחבל שביצע פיגוע דקירה

הבוקר נעצר הנער בן ה-14 - קטין שהינו קרוב משפחה של מחבל שביצע החודש פיגוע דקירה בירושלים. מהחקירה עולה כי תכנן לעבור בזהות אחרת במחסום, לחבור לחבריו לספסל הלימודים שלידיהם העביר את הסכינים - ולבצע פיגוע בשער שכם. הקטין הובא לבית משפט השלום בירושלים להארכת מעצרו.

״הדריכות המבצעית הגבוהה של השוטרים במעבר הביאה לזיהוי חוליית הילדים ותפיסת הסכינים שיועדו לפיגוע דקירה", מסר רפ"ק שרון מתהידה, מפקד פלוגה נד' בעוטף ירושלים. "השוטרים פועלים במגוון רחב של משימות ואירועי סדר ומצליחים לשמור על עירנות ודריכות מהגבוהות ביותר וראויים לכל הערכה״.

״הפעילות המקצועית והנחושה של השוטרים מנעה פגיעה בכוחות ביטחון ואזרחים חפים מפשע", הוסיף סנ"צ גולן שרוני, מפקד הגדוד הצפוני בעוטף ירושלים. "אנו עדים למעורבות קטינים בהפרות סדר ובטרור ואני קורא להורים באשר הם הורים לגלות אחריות ועירנות מוגברת כלפי ילדיהם והתנהגותם״.