תיעוד: הרגעים שלפני הירי השגוי בחשוד בירושלים

פרסום ראשון: רגעי הבהלה בכניסה לירושלים סמוך לשעה 23:30 אמש תועדו. בתמונות שנחשפו נראה הצעיר היהודי שמחה חודדטוב (28) שנחשד כמחבל נאבק בחיילים ומנסה לחטוף את נשקם – ואותם יורים בו. כך זה נראה

החשוד לא מרפה ומנסה לחטוף נשק מהחיילים, הם יורים ומנטרלים אותו: יום לאחר האירוע בכניסה לירושלים, בו צעיר שנחשד בטעות כמחבל נורה ונהרג על ידי כוחות הביטחון, נחשפים הרגעים שלפני הירי השגוי שבוצע לעברו. הערב הותר לפרסום שמו של הצעיר היהודי שנהרג בשוגג: שמחה חודדטוב, בן 28 מירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות מזירת האירוע ברחוב ירמיהו בבירה, נראה חודדטוב שרוע על הרצפה ונאבק בחיילים - כשהוא מנסה לקחת מהם את נשקם - ולא מרפה. בשלב מסוים, נראים מאבטח וחייל נוסף יורים בו ומנטרלים אותו. אז עוד סברו כי מדובר במחבל - אלא שכעבור זמן קצר התברר שמדובר ביהודי.

חודדטוב עבד בעבר כמאבטח בגן ילדים ובימים אלה עבד כמאבטח בבניין ציבורי במרכז ירושלים. הוא עלה ארצה מרפובליקת דגסטן בדרום-מערב רוסיה, למד בישיבה בירושלים ושירת בצה"ל בנח"ל החרדי. הוא נהג להתגורר בחדר בישיבה אך חברו סיפר כי לפני חודש וחצי עזב את המקום.

מחקירה ראשונית של התקרית בה פתחו משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת עולה כי חודדטוב קרא "אני דאע"ש" בזמן שנאבק עם חייל על נשקו.

זירת האירוע בבירה, אמש (מדברים תקשורת)

החיילים שירו בו הם לוחמים במסלול הכשרה של יחידה מובחרת שהוצבו לאבטח את מערך התחבורה הציבורית בבירה. "מדובר בחיילים מיחידות מאוד מקצועיות שהגיעו לתגבר את האבטחה בתחבורה הציבורית בירושלים", אמר לחדשות 2 Online קצין בכיר במשטרה. "היה דין ודברים, הייתה שם אי הבנה. האיש ניסה לקחת מהם את הנשק - והתוצאה טרגית". לדבריו, "זה לא שהם ראו מישהו רץ, ירו בו ואז הבינו שטעו. היו מהלכים מקדימים לעניין הזה. היה ויכוח וניסיון של חטיפת נשק, אבל הכל עדיין בחקירה".

"החשוד תקף חייל באגרופים - וניסה לחטוף את נשקו"

מחקירה האירוע עולה כי התקרית החלה בנסיבת אוטובוס באזור היציאה מהעיר. נוסעים סיפרו כי חודדטוב התנהג בצורה משונה לאורך הנסיעה ולאחר מכן ניגש לאחד החיילים שאבטחו תחנת אוטובוס ודרש ממנו להציג תעודה מזהה. החייל סירב ודרש ממנו להציג בעצמו תעודה מזהה. בשלב זה החל עימות בין השניים.

על פי חלק מהדיווחים, חודדטוב תקף את החייל באגרופים וניסה לחטוף את נשקו והחייל השני ניסה להיאבק בו ולבסוף ירה בו והרג אותו. כוחות הצלה שהגיעו למקום מצאו בכיסיו של ההרוג תעודות מזהות ורק אז הבינו כי מדובר ביהודי.