מחבל ניסה לדקור חייל בחברון

פלסטיני חמוש בסכין ובגז פלפל התנפל על חייל בצומת תל רומידה בחברון וניסה לדקור אותו. החייל הצליח להדוף אותו, ירה באוויר והניס אותו. במהלך הימלטותו ניסה המחבל לדקור תושבת המקום. באירוע לא היו נפגעים - המחבל ברח

ארכיון (דוברות הר חברון)

סוכל ניסיון לפיגוע דקירה: פלסטיני חמוש בסכין התנפל בצהריים (חמישי) על חייל בצומת תל רומידה בחברון וניסה לדקור אותו. החייל ירה באוויר והצליח להדוף את המחבל ללא פגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפרטים ראשונים עולה כי המחבל הגיע למקום כשהוא חמוש בסכין ובגז פלפל. במהלך מנוסתו הוא ניסה גם לדקור תושבת. בשל קרבתה של התושבת והחשש לחייה, ביצע החייל ירי שקול ולא פגע במחבל, שנמלט בריצה לכיוון ג'אבל רחמו. כוחות צבא גדולים פתחו בסריקות נרחבות בהתאם לתיאור שנתן החייל.

הבוקר דקרו שני מחבלים כבני 20 מהכפר צוריף צעיר בן 18 ברחוב יחזקאל הנביא בבית שמש. שוטרים שהגיעו למקום פתחו באש לעבר השניים ופצעו אותם פצעים קשים. הפצוע בפיגוע פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב בינוני, כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון.

בן 18 נפצע בינוני (צילום: עד ראייה)

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי היעד הראשוני של שני המחבלים לא היה בית הכנסת אלא אוטובוס של תלמידים שנסע ברחוב. כשהשניים ניסו לעלות לאוטובוס, השוטרים שכבר הגיעו למקום צעקו לעברם, והשניים ירדו מהרכב. בתחנת האוטובוס דקרו השניים את האזרח - והשוטרים מיהרו להתקרב לעברם ולפגוע בהם.