היורים ביהודי: חיילי יחידת אבטחה

שני חיילים ירו אמש למוות ביהודי שהתעמת עמם לאחר שחשדו שמדובר במחבל. חקירת האירוע הקשה מטופלת במשולב במשטרה ובמצ"ח. החיילים הם לוחמים של יחידה מובחרת שהוצבו לאבטח את התחבורה הציבורית בבירה

משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת פתחו בחקירה משולבת של התקרית החמורה אמש (רביעי) בירושלים, במהלכה ירו שני חיילים למוות ביהודי לאחר שהתעמת עמם ועורר את חשדם כי מדובר במחבל. החיילים הם לוחמים במסלול הכשרה של יחידה מובחרת שהוצבו לאבטח את מערך התחבורה הציבורית בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדובר בחיילים מיחידות מאוד מקצועיות שהגיעו לתגבר את האבטחה בתחבורה הציבורית בירושלים", אמר לחדשות 2 Online קצין בכיר במשטרה. "היה דין ודברים, הייתה שם אי הבנה. האיש ניסה לקחת מהם את הנשק - והתוצאה טרגית".

"זה לא שהם ראו מישהו רץ, ירו בו ואז הבינו שטעו", הוסיף הקצין. "היו מהלכים מקדימים לעניין הזה. היה ויכוח וניסיון של חטיפת נשק, אבל הכל עדיין בחקירה". מצלמת אבטחה של חנות סמוכה למקום האירוע תיעדה את רגעי הבהלה בזמן הירי.

מחקירה האירוע עולה כי התקרית החלה בנסיבת אוטובוס באזור היציאה מהעיר. נוסעים סיפרו כי הגבר התנהג בצורה משונה לאורך הנסיעה ולאחר מכן ניגש לאחד החיילים שאבטחו תחנת אוטובוס ודרש ממנו להציג תעודה מזהה. החייל סירב ודרש מהגבר להציג בעצמו תעודה מזהה ובשלב זה החל עימות בין השניים.

(הדס פרוש, פלאש 90)

על פי חלק מהדיווחים, הגבר תקף את החייל באגרופים וניסה לחטוף את נשקו והחייל השני ניסה להיאבק בו ולבסוף ירה בו והרג אותו. כוחות הצלה שהגיעו למקום מצאו בכיסיו של ההרוג תעודות מזהות ורק אז הבינו כי מדובר ביהודי.

(מדברים תקשורת)

בשבוע שעבר אישר הקבינט הקמת מערך אבטחה בתחבורה הציבורית בירושלים בעלות של 80 מיליון שקלים והוחלט שעד לגיוס ולהכשרה הנדרשת, צה"ל יעמיד את כוח האדם הדרוש לרשות התחבורה הציבורית. החל מיום ראשון הוצבו כ-300 חיילי צה"ל בתחנות התחבורה הציבורית, באוטובוסים ובצירי התנועה בבירה.