בית שמש: ניסו לדקור תלמידים - פצעו בן 18

שני מחבלים חמושים בסכין ניסו לעלות לאוטובוס שהסיע תלמידים בבית שמש. אזרח שהבחין בהם הזעיק את המשטרה, ולפני שהצליחו לממש את זממם באוטובוס הגיעו השוטרים. רגע לפני שנורו, הספיקו לפצוע בינוני צעיר ברחוב

גל הטרור הגיע לבית שמש: שני מחבלים דקרו הבוקר (חמישי) בן 18 סמוך לבית כנסת ברחוב יחזקאל הנביא בבית שמש. הצעיר נפצע בינוני ופונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. עד ראייה סיפר כי לדקירה ולירי במחבלים קדם מסע של שני המחבלים ברחובות בסביבה, בניסיון לבצע את פיגוע שתוצאותיו היו עלולות להיות קשות הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על המדרכה ישב צעיר חרדי כבן 18 בהכרה מלאה, הוא סבל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפר חובש רפואת חירום במד"א, ישי גליק. "יחד עם כוננים נוספים שלנו הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח והוא פונה לבית חולים".

"מתנדבי איחוד הצלה נתקלו באדם שנדקר בפלג גופו העליון בסמוך לתחנת האוטובוס והיה בהכרה מלאה", סיפר דוד לף, ראש סניף בית שמש של הארגון. "המתנדבים טיפלו במספר נפגעי חרדה ופצוע יחיד שסובל מפצעי דקירה".

בדרך לאוטובוס

המחבלים נוטרלו במהירות על ידי כוחות הביטחון שהגיעו לשטח ומצבם מוגדר קשה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי היעד הראשוני של שני המחבלים לא היה בית הכנסת אלא אוטובוס של תלמידים שנסע ברחוב. כשהשניים ניסו לעלות לאוטובוס, השוטרים שכבר הגיעו למקום צעקו לעברם, והשניים ירדו מהרכב. בתחנת האוטובוס דקרו השניים את האזרח - והשוטרים מיהרו להתקרב לעברם ולפגוע בהם.

זירת הפיגוע בבית שמש, הבוקר (עד ראייה)

"ראיתי שני חשודים שעמדו בתחנה מתחת לבית", סיפר ינון חן, עד ראייה, בתכנית "העולם הבוקר" בערוץ 2. "הם נראו מאוד חשודים, ניסו לעלות להסעה של ילדים שעמדה בתחנה, אחד עם קפוצ'ון וידיים בתוך הכיסים. אף אחד באזור לא היה עם נשק ולא רצה לגשת אליהם אז התקשרתי למשטרה, וברגע שראו שאני עוקב אחריהם, הם התחילו להתקדם לרחוב אחר".

זירת הפיגוע בבית שמש, הבוקר (עד ראייה)

"אפשר היה להרגיש שהם רוצים לעשות משהו", הוסיף חן. "הם רצו לעלות לאוטובוס, בדיוק ראיתי את הניידת מגיעה, סימנתי להם. איך שהשוטר בא לרדת מהניידת יצא מישהו מבית הכנסת והם התנפלו עליו".

"קרה לו נס", סיפרה אשתו של הנדקר. "הוא בדיוק יצא מבית הכנסת לאחר תפילה והדוקרים התנפלו עליו. כוח משטרה נטרלו את המחבל".

טרוריסטים עם היסטוריה

המחבלים שביצעו את הפיגוע הם בני 20 מהכפר צוריף שבאזור יתיר. אחד מהם הוא פעיל חמאס שכבר היה מעורב באירועי טרור. המפגע השני היה בכלא במשך שנתיים, לאחר שנתפס עם סכין באיזור מערת המכפלה. על גופם של שני המחבלים התגלו חולצות עם הכיתוב "עז א-דין אל קסאם", כינוי לזרוע הצבאית של חמאס.

סכיני המחבלים בזירה, הבוקר (עד ראייה)

"השכונה הזו מאוכלסת בשנה האחרונה ולכן יש לנו אתרי בנייה של כל מיני חברות בנייה", אמר הבוקר לחדשות 2 משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש. "אנחנו רואים פה עליית מדרגה בנושא של הטרור בבית שמש, נצטרך לתת את הדעת".

"נערכנו לזה בהקמת נקודת משטרה בשכונה לפני מספר ימים, נשארו עוד כמה פרטים טכניים להשלים", הוסיף אבוטבול. "אנחנו צריכים להתפלל לבורא עולם שלא יקרו שוב דברים מהסוג הזה".