דקלה נפצעה קשה, ליחי ירתה במחבל

מצבה של רב"ט דקלה מגידיש, שנפצעה בפיגוע בכיכר אדם, התייצב ומוגדר כעת קשה. את המחבל הדוקר חיסלה חברתה, רב"ט ליחי. "הוא דקר את חברה שלי בצוואר ואני מיד יריתי מספר כדורים לכיוונו", שיחזרה‎

"המחבל דקר את חברה שלי בצוואר ואני מיד יריתי מספר כדורים לכיוונו" - כך שיחזרה הערב (רביעי) רב"ט ליחי, לוחמת בגדוד קדם של פיקוד העורף, את הפיגוע בסיומו חיסלה את המחבל שדקר ופצע אנושות את החיילת דקלה מגידיש, את הפיגוע בכיכר אדם. הערב נמסר מבית החולים הדסה עין כרם כי חל שיפור קל במצבה והוא מוגדר כעת יציב אך קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש במהלך פטרול רגלי שעשו השתיים על מנת לסכל יידוי אבנים לעבר ציר 60. "הוא התקדם לכיווני", הוסיפה רב"ט ליחי, "ואני המשכתי לירות כדי להסיר את האיום".

בעקבות התגברות פיגועי הטרור, הוצבה ליחי יחד עם חברותיה לגדוד בצומת אדם על מנת לתגבר את כוחות הביטחון המוצבים באזור. סמוך לשעה 14:30 התקרב ללוחמות שעסקו בבידוק מחבל פלסטיני, שלף סכין והתנפל על אחת החיילות ופצע אותה אנושות. לאחר מכן החל לשעוט לעבר שאר הלוחמות במקום.

רב"ט ליחי, שהבחינה במתרחש, הספיקה לדרוך את נשקה בטרם הצליח המחבל לבצע את זממו ופתחה לעברו באש. למרות שנתקלה במעצור בנשקה, היא הצליחה להתגבר עליו, המשיכה בירי והרגה את המחבל. לאחר הגעת כוחות נוספים לצומת נעצר פלסטיני נוסף בחשד שסייע למחבל לבצע את הפיגוע.

צוותי מגן דוד אדום פינו את החיילת שנדקרה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, כשהיא סובלת מפצעי דקירה בצוואר ובגב. היא הובלה באופן מיידי לחדר הניתוח.