חיסלה את המחבל שדקר את חברתה

רב"ט ליחי הוצבה יחד עם חברותיה הלוחמות מגדוד קדם בצומת אדם בשעה שמחבל חמוש בסכין התנפל עליהן, דקר את אחת החיילות ופצע אותה קשה. הלוחמת דרכה את נשקה וחיסלה את המחבל

גיבורת היום: שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה בצומת אדם, בו נפצעה חיילת קשה, נחשפת זהותה של הלוחמת שחיסלה את המחבל - רב"ט ליחי מגדוד קדם של פיקוד העורף. "הוא דקר את חברה שלי בצוואר ואני מיד יריתי", אמרה החיילת. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות התגברות פיגועי הטרור, הוצבה ליחי יחד עם חברותיה לגדוד בצומת אדם על מנת לתגבר את כוחות הביטחון המוצבים באזור. סמוך לשעה 14:30 התקרב ללוחמות שעסקו בבידוק מחבל פלסטיני, שלף סכין והתנפל על אחת החיילות. הוא דקר אותה בצווארה ובגבה, פצע אותה אנושות ולאחר מכן החל לשעוט לעבר שאר הלוחמות במקום.

רב"ט ליחי, שהבחינה במתרחש, הספיקה לדרוך את נשקה בטרם הצליח המחבל לבצע את זממו ופתחה לעברו באש. למרות שנתקלה במעצור בנשקה, היא הצליחה להתגבר עליו, המשיכה בירי והרגה את המחבל. לאחר הגעת כוחות נוספים לצומת נעצר פלסטיני נוסף בחשד שסייע למחבל לבצע את הפיגוע.

״במהלך פטרול רגלי שעשינו על מנת לסכל יידויי אבנים לעבר ציר 60, הגיע המחבל", סיפרה רב"ט ליחי את השתלשלות האירועים, "הוא דקר את חברה שלי בצוואר ואני מיד יריתי מספר כדורים לכיוונו. הוא התקדם לכיווני ואני המשכתי לירות על מנת להסיר את האיום.״

כוחות הביטחון במקום האירוע (יהודה טויטו - קבוצת ביטחון שדה)

צוותי מגן דוד אדום פינו את החיילת שנדקרה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, כשהיא סובלת מפצעי דקירה בצוואר ובגב. היא הובלה באופן מיידי לחדר הניתוח.

הסכין בה השתמש המחבל (יהודה טויטו - קבוצת ביטחון שדה)