רקטה התפוצצה בשטח פתוח בעוטף עזה

התרעת צבע אדום נשמעה ב-18:53 ביישובים בעוטף עזה. דקות ספורות לאחר מכן אותרה נפילה בשטח פתוח

ארכיון

אזעקת צבע אדום נשמעה ב-18:53 ביישובים בעוטף עזה. זמן קצר לאחר מכן דווח על נפילה בשטח פתוח סמוך לאחד היישובים במועצה האזורית שער הנגב. לא דווח על נפגעים או על נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי מעזה מגיע בתקופה של גל טרור בגדה המערבית ובירושלים. מוקדם יותר היום נפצעה אנושות חיילת בת 19 לאחר שנדקרה בידי מחבל פלסטיני ליד מחסום חיזמה. לוחמות מגדוד "קדם" של פיקוד העורף הגיבו באש וחיסלו את המחבל. פלסטיני נוסף נעצר בחשד למעורבות בפיגוע.

מתחקור ראשוני עולה כי המחבל דקר את החיילת סמוך למחסום בשעה שלוחמות פיקוד העורף תגברו את צומת אדם. לאחר הדקירה, רץ המחבל לעבר לוחמת נוספת שהייתה במקום. היא פתחה לעברו באש והוא נהרג. צוותי מגן דוד אדום פינו את החיילת שנדקרה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, כשהיא סובלת מפצעי דקירה בצוואר ובגב. היא הובלה באופן מיידי לחדר הניתוח.

לפני כשבוע וחצי התפוצצה רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. גם באירוע הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. יום קודם לכן נורתה רקטה לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. אזעקה נשמעה ביישובים אשקלון, נתיב העשרה, יד מרדכי וזיקים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.