הכתר הנושם בי-ם הוסר חלקית?

בטונדות שהוצבו בשכונות ערביות במזרח העיר בעקבות גל הטרור הוזזו ממקומן. הזזת החסמים מגיעה לאחר שאמש החליטה המשטרה להסיר את חומת ההפרדה בין שכונת ארמון הנציב וג'בל מוכאבר

הבטונדות שהוצבו בוואדי ג'וז

כשבוע לאחר הפעלת ה"כתר הנושם" בשכונות הערביות בירושלים, בטונדות שהוצבו בכניסות לשכונות ואדי ג'וז ושייח' ג'ראח במזרח העיר הוזזו במהלך היממה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבטונדות שהוצבו בדרכים המובילות לאותן שכונות, הוזזו ממקומן בכביש והונחו על המדרכה בצד הדרך. ככל הנראה המחסומים הוסרו לאחר מספר ימים שקטים בשכונות. עם זאת, בשכונת עיסאוויה, בה נרשמו לאחרונה מהומות, הבטונדות נותרו כשהיו.

הדיווחים אודות הזזת החסמים בוואדי ג'וז ובשייח' ג'ראח מגיעים לאחר שבמשטרה הגיעו למסקנה כי יש לפרק את חומת ההפרדה שהוצבה בין שכונת ארמון הנציב וג'בל מוכאבר. לוחות הבטון הוצבו השבוע בין שתי השכונות במטרה למנוע יידויי אבנים ובקבוקי תבערה.

במשטרה הבינו כי לוחות הבטון אינם יעילים ואינם משיגים כמעט שום מטרה, זאת בין השאר כי החומה מוצבת במיקום שאינו עונה על הצורך הזה. ההערכה היא כי היא תפורק כבר בימים הקרובים.

חומת ההפרדה בארמון הנציב

אבו מאזן למזכ"ל האו"ם: דורשים הגנה בינלאומית

בתוך כך נמשכו היום הפגישות המדיניות במסגרת ביקורו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון באזור, במטרה להרגיע את הרוחות. באן נועד היום ברמאללה עם יו"ר הרשות אבו מאזן, שביקש ממנו הגנה בינלאומית עבור הפלסטינים.

"המשך הכיבוש וההתקפות שלו על מקומות קדושים לנוצרים ולמוסלמים עלול לפתוח את השער בפני סכסוך דתי מר שאיננו רוצים בו ומזהירים מפני השלכותיו", אמר יו"ר הרשות למזכ"ל האו"ם. "יש להעניק לעם הפלסטיני משטר של הגנה בינלאומית נוכח הכיבוש, ההתנחלויות וטרור המתנחלים".