ניסיון חדירה ביצהר: מחבלת נורתה

אירוע רודף אירוע ביהודה ושומרון: כוח צה"ל זיהה מחבלת חמושה בסכין מתקדמת לעבר היישוב יצהר, והגיב לעברה בירי. המחבלת נפצעה קל וטופלה על ידי צוותי רפואה צבאיים בזירה. לא דווח על נפגעים בתקרית

ניסיון חדירה ביצהר (ארכיון) (סוכנות תצפית)

אירוע ביטחוני נוסף בשטחי יהודה ושומרון: מחבלת בת 15 חמושה בסכין שניסתה לחדור לפנות בוקר (רביעי) ליישוב יצהר נוטרלה על ידי כוח צה"ל. לא היו נפגעים בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפנות בוקר זיהה כוח צה"ל את המחבלת, כשהיא אוחזת בסכין בידה. כשהמחבלת החלה להתקדם לעבר היישוב הוקפץ כוח נוסף והגיב בירי לעברה. במקביל הונחו התושבים ביצהר להישאר בבתיהם עד לסיום האירוע. המחבלת, שנפצעה קל בידה, טופלה בזירה על ידי צוותי רפואה צבאיים. במהלך חקירה ראשונית התברר כי הפלסטינית נשאה עמה שני סכינים.

זירת האירוע, אמש

"מדובר בעליית מדרגה", ציין ראש מועצת שומרון, יוסי דגן. "מזה זמן מה לא בוצעו חדירות מסוג זה ביישובי השומרון. התקשרתי למח"ט שומרון שי קלפר, להודות על הפעולה המוצלחת. כיתת הכוננות של היישוב יחד עם חיילי צה"ל פעלה באופן מעורר התפעלות".

ניסיון החדירה ליצהר מצטרף לארבעה פיגועי דקירה ודריסה שהתרחשו אתמול. האחרון שבהם התרחש סמוך לשעה 22:30: חייל צה"ל נפצע באורח קל בפיגוע דקירה סמוך לבית השלום בין חברון לקריית ארבע. שני המחבלים שהתנפלו על החיילים נורו למוות בידי כוחות הביטחון במקום.

מחקירה ראשונית של האירוע עלה ששני המחבלים הגיעו לאזור בית השלום בציר ציון כשהם חמושים בסכינים והתנפלו על חיילים שהוצבו במקום. הם הצליחו לפגוע באחד החיילים בטרם נורו על ידי הכוחות. זמן קצר לאחר הפיגוע נזרקו עשרות צמיגים בוערים לעבר השער הדרומי של קריית ארבע.

באירוע ביטחוני נוסף שאירע אתמול סמוך לשעה 11:00, תקף מחבל פלסטיני חמוש בסכין קצין צה"ל באזור דרום הר חברון ופצע אותו קל. חיילים שהיו במקום במסגרת סיור רגלי פתחו באש לעבר המחבל וחיסלו אותו.

בשעות אחר הצהריים יידו מחבלים אבנים לעבר רכבו של אברהם (אשר) חסנו סמוך לצומת אל-פאוור, דרום-מערבית לחברון. בעקבות פגיעת האבנים עצר חסנו בצד הדרך ויצא מרכבו, אך אז נפגע ממשאית חולפת שנמלטה מהזירה. כעבור זמן קצר אותרה המשאית באזור דהריה. הנהג הסגיר את עצמו למשטרה הפלסטינית וטען בחקירתו כי מדובר בתאונה ולא בפגיעה מכוונת. מיד לאחר התאונה ביצעו פרמדיקים של מד"א וחובשים של צה"ל פעולות החייאה בחסנו, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

בהמשך, דרס נהג פלסטיני חייל בן 20 וצעיר ישראלי בן 21 שהמתינו בתחנת אוטובוס בצומת גוש עציון. לאחר שפגע בהם יצא מרכבו וניסה לדקור אותם, אך נורה למוות על ידי מפקד מגדוד שמשון של חטיבת כפיר שהיה במקום.