החומה בארמון הנציב תפורק

אחרי שלוחות הבטון הניידים הוצבו בין ג'בל מוכבר לארמון הנציב בי-ם, הגיעו במשטרה למסקנה כי החומה לא עונה על הצורך הביטחוני ולכן היא תפורק כבר בימים הקרובים

הערכה: החומה בארמון הנציב תפורק (עמית ולדמן)

סוף לחומה בין ג'בל מוכאבר לשכונת ארמון הנציב בירושלים: אחרי הסערה והביקורת במערכת הפוליטית, במשטרה הגיעו למסקנה כי לוחות הבטון שהוצבו בין שתי השכונות במטרה למנוע יידויי אבנים ובקבוקי תבערה אינן יעילות ואינן משיגות כמעט שום מטרה. זאת, בין השאר, כי החומה מוצבת במיקום שאינו עונה על הצורך הזה. ההערכה היא כי היא תפורק כבר בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלשום החלה המשטרה בהצבת מחסומי הבטון הניידים בין שכונת ארמון הנציב לבין הכפר ג'בל מוכבר במזרח ירושלים - במטרה להגן על תושבי ארמון הנציב מיידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה.

לא מדובר בחומת קבע, אלא בחומה ניידת שמטרתה לספק מענה לתושבי ארמון הנציב המתגוררים ברחוב מאיר נקר ובתיהם גובלים בכפר הערבי.

התושבים שמו על הצבת החומה (עמית ולדמן)

התושבים סובלים כבר שנים ארוכות מפגיעות בלתי פוסקות שמקורן בג'בל מוכבר. המחסומים עצמם יוצבו סמוך לבתים ברחוב ויחצצו כחומה באזור התפר שבו עד כה שום מחסום לא מנע את היידויים.

בשכונת ארמון הנציב הגיבו תושבים רבים בסיפוק להחלטה להציב את מחסומי הבטון הניידים במקום. "הגיע הזמן, עכשיו סוף סוף נרגיש בטוחים יותר", אמרה לחדשות 2 Online זוהר מזרחי, תושבת השכונה. "כבר מצוק איתן מבטיחים לנו את זה ועכשיו זה קורה".

"בעקבות גל הפיגועים והאלימות בו נעשה שימוש באמצעים מסכני חיים כדוגמת יידוי בקבוקי תבערה ואבנים נגד אזרחים תמימים ושוטרים, אשר גבה חיי אדם ובמהלכו נפצעו עשרות אזרחים ושוטרים, חייב את המשטרה להרחיב את מגוון האמצעים המבצעי כנגד המפגעים, במטרה להגן על שלום הציבור ולהשיב את הביטחון והשקט", נמסר מהמשטרה.