עימותים בגבול עזה, אזהרה לחקלאים

כ-150 פלסטינים החלו להתפרע סמוך לגדר במרכז הרצועה וליידות אבנים על כוחות צה"ל. החיילים הגיבו בירי ממנו נהרג אחד המפגינים ונפצעו 8 נוספים. במקביל, פגע צה"ל בחוליית צלפים. חקלאים במועצת אשכול הונחו שלא לעבוד סמוך לגדר

העימותים עם כוחות הביטחון נמשכים - גם בגזרת עזה: כ-150 מתפרעים פלסטינים התקרבו היום (שלישי) לגדר הביטחון במרכז הרצועה והחלו ליידות אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל. הכוחות במקום הגיבו בירי וכלי תקשורת פלסטינים דיווחו על הרוג אחד ולפחות שמונה פצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הפרות הסדר הורה צה"ל לחקלאים באזור מועצת אשכול, הפועלים במרחק של עד קילומטר מהגדר, להפסיק את עבודתם.

במקביל, פתחו הערב כוחות הביטחון באש לעבר חוליית טרור פלסטינית שאחראית על מספר אירועי ירי צליפה לעבר כוחות צה"ל שפעלו סמוך לגדר ברצועת עזה בשבוע האחרון. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה.

נפגעים בעימותים ליד גדר הביטחון. ארכיון

כוח צה"ל ויחידת הימ"מ של משמר הגבול, בשיתוף שירות הביטחון הכללי, זיהו את החוליה סמוך לגדר הביטחון כשהיא עוסקת בהכנות לירי ופתחו לעברם באש. "נמשיך לפעול נגד כל ניסיון לביצוע פעולות טרור נגד מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל.

מוקדם יותר היום ביקרו ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל איזנקוט באוגדת עזה ועודכנו בדבר היערכות הכוחות בפיקוד הדרום. "אנחנו מנהלים את המאבק על ביטחון ישראל בכמה חזיתות וכל גזרה יכולה להתלקח ולהבעיר את הגזרות האחרות", אמר ראש הממשלה.

"המצב בשליטה". נתניהו, יעלון ואיזנקוט (חיים צח, לע"מ)

"אני מתרשם שהמצב כאן בשליטה ואנחנו פועלים נגד המפגעים וכוחות הטרור בצורה אחראית ומדודה, עם הרבה מאוד כוח כשצריך", הוסיף. "אני חושב שהובהר לחמאס שאנחנו רואים בו אחראי למה שקורה ברצועה ומן הרצועה - שאנחנו לא נאפשר פריצה של גבולותינו או התקפה על שטחנו ואנשינו".

שר הביטחון הדגיש: "היו פה ניסיונות ברצועת עזה להפר את הריבונות שלנו לאורך הגדר ובימים האחרונים כוחותינו השתלטו על העניין. כפי שאנחנו רואים, הגזרה שקטה. היישובים פורחים וזאת התשובה שלנו".