פיגוע דקירה בדרום הר חברון: קציו נפצע, המחבל נוטרל

מחבל התנפל על קצין שהשתתף בסיור רגלי שגרתי בין ההתנחלות נגוהות לכפר בית עווא. הוא הצליח לדקור את הקצין ולפצוע אותו קל מאוד. החיילים שהיו במקום הגיבו במהירות וירו במחבל והרגו אותו

זירת האירוע, היום (דוברות הר חברון)

גל הטרור נמשך: מחבל פלסטיני חמוש בסכין תקף הבוקר (שלישי) קצין צה"ל באזור דרום הר חברון וגרם לפציעתו הקלה. המחבל נוטרל על ידי החיילים שהיו במקום כחלק מסיור רגלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בסיור שערך כוח של צה"ל בסמוך לדרך הראשית המובילה לכפר בית עווא, זאת כחלק מפעולות האבטחה השגרתיות המבוצעות מדי יום באזור. בשלב כלשהו במהלך הסיור התקרב לעבר החיילים צעיר פלסטיני חמוש בסכין בריצה. הוא הצליח לדקור את אחד החיילים בטרם נורה על ידי הכוח וחוסל.

הלוחמים ביצעו סריקה בשטח על מנת לוודא כי מדובר במפגע בודד ומחינת צה"ל האירוע הסתיים. החייל טופל בשטח לאחר שנפגע בפניו על ידי גורמי הרפואה של צה"ל. מבדיקת כוחות הביטחון עולה כי המפגע הוא עודיי מסאלמה, צעיר בן 24 מבית אלעווה.

55 תיקים נפתחו בחשד להסתה ברשת

ממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו אמר היום בתדרוך לעיתונאים כי בימים האחרונים חלה ירידה משמעותית במקרי יידוי האבנים והפרות הסדר וכי גם במגזר הערבי נשמר השקט היחסי.

סאו אף עדכן כי בתחילת השבוע גויסו שלוש פלוגות נוספות של משמר הגבול, בנוסף לחיילי צה"ל שנוספו לכוחות בשטח.

ירידה במקרי הפרות הסדר. סאו (פלאש 90 , קובי גדעון)

סאו התייחס גם להסתה הפלסטינית ברשת האינטרנט. "נכנסנו באופן חריג לרשתות החברתיות כדי לנטר התבטאויות שיש בהן הסתה ולזהות כאלה שמבקשים לבצע רצח ולהיות שהידים", אמר סאו, והוסיף כי במשטרה נפתחו 55 תיקים של חשד להסתה.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.