נעצר בכיר חמאס בגדה חסן יוסוף

כוחות צה"ל ושב"כ פשטו בלילה על ביתו בעיירה ביתונייא מדרום לרמאללה ולקחו אותו לחקירת גורמי הביטחון. יוסוף, שבילה זמן רב בכלא הישראלי, נעצר בחשד שהסית לאלימות ולביצוע פיגועים בגדה המערבית

מעצרו של יוסוף הלילה (דובר צה"ל)

כוחות צה"ל עצרו לפנות בוקר (שלישי) את בכיר תנועת חמאס בגדה המערבית, השייח' חסן יוסוף. יוסוף נעצר במהלך פעילות משותפת של צה"ל והשב"כ בעיירה ביתוניא, דרום מערבית לרמאללה, הוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יוסוף, תושב רמאללה, בכיר בארגון הטרור באזור יהודה ושומרון, נחשד במעורבות בפעילות אינטנסיבית להסתה לטרור. הוא נעצר ונכלא מספר פעמים בעבר ובישראל רואים בו גורם מתסיס לאלימות ומאבק בקרב הציבור הפלסטיני. את המעצר ביצעו כוחות מגדוד "הרעם" של חיל התותחנים וכוחות מהחטיבה המרחבית בנימין בשיתוף עם השב"כ.

המעצר של יוסוף מגיע על רקע גל הטרור ששוטף את המדינה ושורת הפיגועים האחרונים שביצעו צעירים פלסטינים. הוא נעצר באחרונה בקיץ 2014 במהלך מבצע החיפושים הנרחב אחר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו - אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל זכרם לברכה.

מעצרו סל יוסוף ב-2014

בנו של בכיר החמאס, מסעב יוסוף, נחשב לאחד מסוכני השב"כ החשובים ביותר בתולדות המדינה, לאחר שהעביר מידע רב אודות פעילות התנועה בשטחי הגדה בתחילת שנות האלפיים ובכך מנע פיגועים רבים. באחרונה פורסם סרט תיעודי בשם "הנסיך הירוק" שמספר את קורותיו ואת יחסיו עם מפעילו בשב"כ.

במהלך הלילה: צה"ל הרס בית מחבל

בפעילות נוספת בגדה המערבית הרסו לפנות בוקר כוחות צה"ל את ביתו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה באלון שבות בשנה שעברה, פיגוע שבו נרצחה דליה למקוס ז"ל ונפצעו שני אזרחים נוספים.

החל משעות הלילה הקיפו כוחות הנדסה של צה"ל את ביתו של המחבל, מאהר חמדי זוהיר רשדי אלהשלמון בחברון, והוציאו לפועל את הריסתו. הריסת הבית מגיעה כמעט שנה לאחר הרצח האכזרי.