אחרי שנה: נהרס בית המחבל שרצח את דליה למקוס ז"ל

על רקע גל הטרור שמשתולל ברחבי הארץ הרסו כוחות צה"ל את ביתו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה באלון שבות בו נרצחה דליה למקוס ז"ל. כוחות הנדסה של צה"ל הוציאו לפועל את הריסת הבית כמעט שנה לאחר ביצוע מעשה הרצח האכזרי

כוחות צה"ל הרסו לפנות בוקר (שלישי) את ביתו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה באלון שבות בשנה שעברה, בו נרצחה דליה למקוס ז"ל ונפצעו שני אזרחים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הנדסה של צה"ל הקיפו בשעות הלילה את ביתו של המחבל, מאהר חמדי זוהיר רשדי אלהשלמון בחברון. לאחר שההכנות נשלמו - הבית נהרס.

הריסת הבית מגיעה כמעט שנה לאחר ביצוע מעשה הרצח. ב-10 בנובמבר 2014 הגיע מאהר אלהשלאמון לצומת אלון שבות, פגע ברכבו בדליה למקוס ז"ל ולאחר מכן יצא ממנו ודקר אותה מספר פעמים באמצעות סכין. שני עוברי אורח שניסו לסייע נפצעו גם הם בפיגוע.

דליה למקוס ז"ל

המחבל נוטרל על-ידי מאבטח אזרחי בנקודה. כוח צה"ל עצר את המחבל והעניק לנפגעים טיפול רפואי ראשוני.

הפיגוע - סמוך למקום חטיפת הנערים

מאבטח אזרחי שהיה בכניסה ליישוב פתח באש לעבר החשוד ופצע אותו. מחקירת המשטרה עולה כי תחילה ניסה המחבל לבצע פיגוע דריסה, אך כשנכשל להתגבר על מחסום בשטח - החל במסע הדקירות הרצחני. הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות.

זירת הפיגוע בגוש עציון, נובמבר 2014

בתיעוד הפיגוע שהגיע לידי חדשות 2 נראה החשוד כשהוא נוסע בכלי רכב פרטי ומנסה לפגוע בלמקוס, תושבת תקוע, שעמדה בטרמפיאדה בקרבת היישוב. שניות לאחר מכן הוא יוצא מהמכונית ומתחיל במסע הדקירות הרצחני - תחילה בבת ה-26, ולאחר מכן באנשים נוספים שהיו בקרבת מקום.

בנוסף לצעירה שנדקרה בצווארה, נפצע גבר כבן 30 באורח קשה ואדם נסף בשנות ה-40 לחייו באורח קל. האירוע התרחש בתחנת אוטובוס שנמצאת ממול לזו שממנה נחטפו, ובהמשך גם נרצחו שלושת הנערים הישראלים חודשים ספורים לפני כן.

לזירה הוזעקו פרמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה שניסו במשך דקות ארוכות להילחם על חייה של הצעירה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. יתר הפצועים בתקרית, בהם גם המחבל שנורה ונפצע קשה - הועברו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים.