ישראלי שעבד עם המחבל מב"ש: "דיבר הרבה על דאע"ש"

בלעדי: ישראלי שעבד במחסן עם המחבל מב"ש מספר לחדשות 2 Online על אדם שקט וחייכן, שלא הראה סימנים של תמיכה בטרור, למרות שהרבה להזכיר את המדינה האסלאמית. "הוא היה מאמין מאוד, אני חושב שזה משהו דתי קיצוני"

"לא הראה סימנים". המחבל אלעוקבי (תקשורת שב"כ)

המחבל מוהנד חליל סלם אלעוקבי, שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, עבד בעבר במשך כחצי שנה במחסן לוגיסטי של חברה גדולה במרכז. יוני, תושב בני ברק שעבד יחד עמו, מספר לחדשות 2 Online כי מוהנד דיבר לעתים תכופות על דאע"ש, אך מדגיש שלא ניתן היה לצפות כי יחליט ביום מן הימים לרצוח יהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא היה הכי חייכן ותמיד אמר שלום, כנראה חטף קריזה", אומר יוני ביום שאחרי הפיגוע הקשה בו נרצח חייל צה"ל. "על דאע"ש הוא אמר שיום אחד יבואו ואראה אותם פה. הוא תמך באידיאולוגיה הדתית של דאע"ש, אבל לא אמר 'אני ארצח'. הוא אף פעם לא השתמש בכאלה מילים".

"אלוהים עניין אותו, הוא היה מאמין מאוד ומתפלל. אני חושב שזה משהו דתי קיצוני", הוסיף עמיתו לשעבר לעבודה של המחבל. "ראיתי שהייתה קריאה של נציג דאע"ש לתושבי מזרח ירושלים, אולי זה נגע בו".

זירת הפיגוע בתחנה המרכזית (פלאש 90 - מאיר אבן חיים)

יוני הדגיש כי למרות עיסוקו הרב של המחבל בסכסוך הישראלי-פלסטיני, הוא תמיד הבהיר בשיחותיהם כי יש לסיים את המאבק בין הצדדים. "בצוק איתן עבדנו יחד והיינו מדברים. הוא היה שואל אותי על ילדים הרוגים והיה נגד פיגועים", שחזר. "הוא דיבר איתי על הקטע של ההרוגים הישראלים ואמר שזה לא בסדר ושצריך שיהיה שלום".

נורי אלעוקבי, קרוב משפחתו של המחבל, שפך מעט אור על המניעים האפשריים שייתכן כי הובילו אותו לבצע את הפיגוע. "בישראל לא כיבדו אותנו למרות שהיינו המשפחה הכי מכובדת בנגב", הוא סיפר. "דפקו אותנו ונישלו אותנו מכל דבר, אבל זה לא מצדיק מעשי אלימות".

במסגרת חקירת הפיגוע עצרו לוחמי הימ"מ של מרחב נגב והמחוז הדרומי והשב"כ בן משפחה של אלעוקבי, החשוד כי סייע לו לבצע את הפיגוע. מוצאה של אמו של המחבל מרצועת עזה ומעמדה בישראל ניתן לה מתוקף איחוד משפחות בעקבות נישואיה לאזרח ישראלי, ללא רקע ביטחוני קודם. חקירת הפיגוע נמשכת תחת צו איסור פרסום. ‎

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני