דאע"ש במסר לפלסטינים: "תשחטו את היהודים"

ארגון הטרור קרא לפלסטינים להישבע אמונים למנהיג אל-בגדאדי ושיבח את טרור "הזאבים הבודדים". אחד מחברי הארגון, שנטען כי הוא פלסטיני ממזרח ירושלים, שלח מסר מאיים ליהודים: "נענה אתכם ונהרוג אתכם באכזריות, עוד נגיע למסגד אלאקצא"

"היהודים בורחים מהקרב כמו נשים" (רויטרס)

גל הטרור נמשך, בעידוד ההסתה של דאע"ש: אמש (ראשון) פרסם ארגון הטרור סרטון שהוא מעין "סדרת חינוך" לפלסטינים, תחת הכותרת "שחיטת היהודים". הסרטון מהווה הוכחה נוספת להתערבות של ארגון המדינה האיסלאמית במתקפת הטרור - וגם לניסיון לגייס פלסטינים לשורות הארגון ולהנחות את המפגעים. בשבעה סרטונים קצרים שצולמו בצפון עירק ובסוריה, קראו אנשי הארגון לפלסטינים להישבע אמונים למנהיג אל-בגדאדי ולמעשה להפוך לחיילים במדינה האיסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון הסבירו לפלסטינים שפתח וחמאס הם שני צדדים של אותו המטבע - שניהם קמו כדי ליצור פירוד בין הפלסטינים ולשלוט בהם בהתאם לאינטרסים אישיים של מנהיגיהם, המוצגים כסוכנים של הצלבנים (מדינות המערב) והשיעים (אירן). דוברי הארגון שיבחו את פיגועי "הזאבים הבודדים" שתוקפים ישראלים בסכינים, אך קראו לפלסטינים להחריף את המתקפות באמצעות חומרי נפץ: "החדירו פחד בלבם של היהודים". לדבריהם, היהודים אינם גברים אלא "נשים שבורחות מקרב".

בקטע נוסף נשמע קולו של דובר הארגון אבו מוחמד אלעדנאני, בתזכורת לאחד ממסריו הקודמים: "אם אינך יכול להכין פצצה או להשיג אקדח, תקוף את האמריקני או הצרפתי הכופר או את אחד מבעלי בריתם בידיך, רוצץ את ראשו באבן או שחט אותו בסכין או דרוס אותו במכוניתך או הפל אותו או חנוק אותו או הרעל אותו או שרוף את ביתו ורכבו, את העסק שלו ואת השדה שלו. אם אינך מסוגל לעשות את כל זאת - תירק לו בפנים".

באחד הקטעים הדובר הוא ככל הנראה פלסטיני, שכינויו אבו חוד'יפה אלמקדסי (הירושלמי). הוא פונה לפלסטינים ורומז לכוונות של ארגון הטרור: "אם לא היינו צריכים להילחם בכופרים - היינו כבר ביניכם". ליהודים, המוצגים כבני הקופים והחזירים, נאמר בסרטון: "אנחנו עוד ניכנס למסגד אלאקצא ונניף את דגלנו בירושלים ולא יעזור לכם אם תסתתרו שם מאחורי דגל או סלע. נענה אתכם ונהרוג אתכם באכזריות, כפי שמצאו את מותם אבותיכם".

העצורים מחורה (שבכ)

הבוקר הותר לפרסום כי המחבל שביצע את הפיגוע בבאר שבע הוא תושב הפזורה חורה, בה לאחרונה גברה התמיכה בדאע"ש: בחודש יולי אף נעצרו שישה מורים מהאזור בחשד שהביעו תמיכה בארגון ופעלו להצטרף אליו. קשר נוסף בין דאע"ש לבין היישוב חורה נחשף בחודש יולי, כאשר הותר לפרסום כי שישה מתושבי הפזורה נעצרו על ידי השב"כ וימ"ר נגב נעצרו בחשד לתמיכה בארגון הטרור. בין העצורים גם ארבעה מורים בבתי ספר בנגב, החשודים בהפצת תכני הארגון בקרב תלמידים.

במסגרת החקירות עלה כי החשודים לקחו חלק במפגשים חשאיים, בהם עסקו במשנתו של ארגון הטרור. לאחר מכן חלקם פעלו להפיץ את רעיונות הארגון בקרב בני משפחתם, חבריהם ומכריהם. עוד עולה כי חלקם התכוונו לצאת לחו"ל כדי להצטרף ללחימה בסוריה, בשורות ארגון הטרור הרצחני. מלבד העצורים, נחקרו בפרשה זו מורים נוספים וכן מנהל של אחד מבתי הספר שנחשד כי ידע על תמיכתם בדאע"ש ועל מעשיהם של חלק מהמורים המעורבים ולא נקט נגדם צעדים. בחקירתו טען המנהל כי לא ידע מהמעשים.