המחבל בן ה-13 שוחרר מבית החולים

אחמד מנאסרה בן ה-13 שוחרר מבית החולים הדסה, שישה ימים לאחר שנוטרל כשדקר נער בן גילו בפסגת זאב בירושלים. בחקירתו הודה כי הוא ובן דודו בן ה-15 הגיעו לשכונה היהודית כדי לבצע פיגוע וטען כי עשו זאת "בגלל הפגיעה באל-אקצא"

המחבל הקטין ש"מת" יצא מבית החולים - והועבר למעצר: אחמד מנאסרה, בן ה-13 שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב בשבוע שעבר, ניצב בימים האחרונים במרכזה של מלחמת גרסאות מתוקשרת בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית. לאחר שאבו מאזן טען כי מנאסרה נרצח בדם קר, בישראל הציגו לראווה את תמונותיו בבית החולים. אמש (ראשון) הוא שוחרר מבית החולים והועבר למעצר. עוד קודם לכן האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו בשמונה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבית החולים נמסר כי חל בימים האחרונים שיפור במצבם של שני הפצועים: מצבו של הצעיר בן ה-25 שהותקף מוגדר כעת קל עד בינוני ויציב. מצבו של הנער בן ה-13 שפונה במצב אנוש התייצב, וכעת הוא מוגדר קשה. הנער מוסיף להיות מונשם ומורדם.

למרות שתחילה הכחישה משפחתו כי ביצע פיגוע, בחקירתו הודה מנאסרה כי הגיע עם בן דודו לפסגת זאב כדי לדקור יהודים. בחקירה שנערכה לו בחדר בית החולים, לאחר שפצע קשה נער יהודי בן 13, הבהיר מנאסרה כי המניע לפיגוע היה בשל טענות על כך שישראל פוגעת במסגד אל-אקצא ומפרה את הסטטוס קוו בהר הבית.

בשבוע שעבר עורר יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן סערה כשטען כי ישראל "הוציאה להורג" את מנאסרה. בעקבות הדברים התפרסם סרטון ובו נראה מנאסרה כשהוא שוכב אזוק למיטתו ולצידו מגש האוכל שהוגש לו בבית החולים. הוא נפצע באורח קשה מאוד במהלך נטרולו אך מאז חל שיפור ניכר במצבו.

זירת הפיגוע בפסגת זאב (רויטרס)

ראש הממשלה נתניהו כינס מסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה ובה התייחס ישירות לנאום אבו מאזן. "רק אתמול הוא האשים את ישראל בהוצאה להורג של נער פלסטיני 'תמים וחף מפשע'", אמר. "אז הנה האמת: קודם כל הוא לא מת, הוא חי. שנית, הוא לא תמים. שלישית, הוא לא חף מפשע. הוא ניסה לרצוח ילד בן 13 שנסע על אופניים - זה החף מפשע האמיתי".

משטרת ישראל פרסמה בשבוע שעבר את תיעוד פיגוע הדקירה בשכונת פסגת זאב, לאחר שקרובי משפחתו של מנאסרה טענו כי המחבלים בני הדודים הם אלו שנפלו קורבן לתקיפה. בתמונות מתוך מספר מצלמות אבטחה שמוצבות באזור נראים שני הנערים כשהם אוחזים בסכין ומחפשים אחר קורבן - עד שנתקלו בצעיר בן 25, רדפו אחריו ולבסוף דקרו אותו ופצעו אותו באורח קשה.

לאחר מכן המשיכו בריצה עם סכינים שלופים עד שהגיעו לחנות ממתקים סמוכה, ממנה יצא באותו רגע ילד יהודי בן 13 ועלה על אופניו. השניים תפסו אותו, דקרו אותו בצוואר ופצעו אותו אנושות. חסן מנאסרה בן ה-15 נהרג במהלך נטרולו, אחמד נפצע קשה ופונה לבית החולים.