השר יעלון: "נביס את הטרור הפלסטיני"

שר הביטחון נפגש בלשכתו עם הרמטכ"ל האמריקני החדש. "ארצות הברית וישראל חולקות ערכים ואינטרסים משותפים", אמר במהלך הפגישה, והגנרל דאנפורד אמר בתגובה כי "היחסים הצבאיים בין ארה"ב לישראל נשארו חזקים"

שר הביטחון משה יעלון נפגש הבוקר (ראשון) עם הרמטכ"ל האמריקני הגנרל ג'וזף דאנפורד, שהגיע לישראל לראשונה מאז כניסתו לתפקיד. "אני מאמין שארה"ב וישראל ינצחו בכל הקשור לטרור במזרח התיכון", אמר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אירן היא המחוללת והתורמת לחוסר היציבות במזרח התיכון", אמר יעלון בפגישה בין השניים בלשכתו בקריה בתל אביב. "אין לנו גבול עם אירן או מחלוקת טריטוריאלית, אבל המשטר האירני חותר נגדנו, ואינו מתכוון להפוך את עורו. האירנים מנסים גם להבעיר את יהודה ושומרון באמצעות מימון של טרור".

יעלון הביע בפני דאנפורד את הערכתו על מחויבותו לביטחונה של ישראל. "ארה"ב וישראל חולקות ערכים ואינטרסים משותפים", הוסיף. "אנו רואים את יחסינו כאסטרטגיים, ואנו מאמינים שעלינו להיות 'באותו העמוד' בכל הנוגע להתפתחויות במזרח התיכון".

דאנפורד, שיוצא לראשונה למדינה זרה מאז כניסתו לתפקיד, התייחס למשבר ביחסי ישראל-ארה"ב. "אני מודע לכך שהיו עליות ומורדות במערכת היחסים המשפחתיים", אמר. "אבל היחסים הצבאיים נשארו חזקים, זה מעולם לא השתנה". דאנפורד ביקש להדגיש בדבריו כי "בכוונתי המלאה, בזמן שאני בתפקידי, שמערכת יחסים תמשיך להיות חזקה. אני מסכים איתך שהאתגרים שאנו מתמודדים איתם, אנו מתמודדים איתם ביחד".

בשבוע הבא: פגישת קרי-נתניהו

בתוך כך הודיע היום מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בגרמניה בהמשך השבוע, ולאחר מכן ימשיך לשיחות עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. מאמציו של קרי מגיעים לאחר יותר משבועיים של הסלמה במצב הביטחוני.

מדובר בפעם הראשונה שבה קרי מאשר את דבר המפגש עם נתניהו ואבו מאזן, כל אחד מהם בנפרד. קרי לא ציין היכן יפגוש את יו"ר הרשות הפלסטינית וגם לא חשף את מקום המפגש. על פי דיווח נוסף, הוא צפוי לפגוש גם את המלך עבדאללה בירדן בהמשך. במהלך הסבב האירופי קרי לא יעסוק רק במתיחות בין ישראל לפלסטינים, אלא יקיים דיונים בקשר לנעשה בסוריה.