הממשלה אישרה: חיפוש גופני גם בלי חשד לנשיאת נשק

התיקון לחוק יאפשר לשוטרים לערוך חיפוש על גופו ובכליו של אדם גם מבלי חשד ודאי שמדובר בנושא נשק. נתניהו: "אנחנו פועלים בגישה תקיפה ושיטתית"

הממשלה אישרה: חיפוש גם ללא חשד (חדשות 2)

בעקבות גל הטרור ושבוע אחרי שעלתה להצעה, הממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד את התיקון לחוק לשמירה על ביטחון הציבור. משמעות התיקון היא שהשוטרים יורשו לבצע חיפוש בכליו ובגופו של אדם, גם אם זה לא עורר בהם חשד שהוא נושא נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עקב הפיגועים האחרונים נוצר צורך דחוף לתת סמכויות למשטרה לערוך חיפושים גופניים כדי להתמודד טוב יותר מול טרור הסכינים", הסביר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

ההצעה שהונחה על שולחן ועדת השרים כבר לפני חמש וחצי שנים נועדה במקור לאפשר לשוטרים להתמודד עם האלימות במקומות כמו מועדונים או מגרשי כדורגל. עד היום הם היו מנועים מלבדוק חשודים, אלא אם ממש אפשר היה לראות נשק מבצבץ מכיסיהם או שהם נהגו באלימות.

בעקבות גל הטרור האחרון, החליטו השרים להרים את הכפפה ולאשר את התיקון שהעלה אבק. בשלב הבא יועבר התיקון לחוק לאישורה של הכנסת, ואם יאושר יצטרף לעוד שורת פעולות שהממשלה נוקטת בהן על מנת להיאבק בגל בטרור.

"אנחנו פועלים בגישה תקיפה ושיטתית של עיבוי כוחות, גיבוי לכוחות, צעדי הרתעה וצעדי ענישה", אמר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה הבוקר. "היום נתחיל בפעולות נגד ההסתה, כולל נגד התנועה האסלאמית שהיא בראש המסיתים".

ה"כתר הנושם" בבירה (חדשות 2)

הכתר הנושם נשמר

במקביל נמשך הבידוק הקפדני בירושלים על תושבי מזרח הבירה כחלק ממה שהוגדר על ידי מערכת הביטחון "הכתר הנושם" שמוטל על השכונות. "הרמתי את החולצה וזה מביך, אמרו לי לפתוח גם את המכנסיים אבל לא רציתי מול הבנות", סיפר לחדשות 2 Online תושב עיסאוויה שעבר במחסום שהוצב בכניסה לשכונה.

הצעיר ממזרח העיר סיפר שהיה בדרכו לעבודה בבית שמש אך נתקל בקשיים להגיע למקום בזמן בעקבות הבידוק הקפדני. "זה קורה לפעמים, אפשר לעבור גם מסביב אבל זה מסוכן. אני מעדיף מכאן.". אישה נוספת שהמתינה במקום אמרה: "זה קורה כל הזמן, בכל פעם זה עניין של שעות, גם לילדים. זה משפיל".