האזינו: הרב ברלנד מורה לחסידיו לעלות לקבר יוסף

מאחורי הכניסה הלילית לקבר יוסף של 30 יהודים שהסתיימה בעימותים ומעצרים עומד הרב שמסתתר בחו"ל. אליעזר ברלנד שלח לחסידיו מסר מוקלט בו אמר: "קחו דליים של סיד, תערבבו עם מים - ותסיידו את מתחם הקבר"

הרב החשוד הורה לחסידיו לעלות לקבר יוסף ממקום מסתורו בחו"ל: הלילה (ראשון), נכנסו כ-30 מתפללים יהודים לקבר יוסף בשכם מבלי לתאם ביטחונית את המהלך - מה שהוביל לעימותים במקום ולנפגעים. הבוקר התברר כי מי ששלח את המתפללים היהודים לשם היה הרב אליעזר ברלנד, החשוד בעבירות מין ומסתתר בחו"ל, ששלח מסר מוקלט לחסידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שכולם ייקחו דליים של סיד, ייצאו במוצאי שבת ויגיעו לשם ב-2 בלילה", נשמע הרב ברלנד בהקלטה. "תמלאו את האוטו בדליים של סיד יבש ומיכלי מים, תערבבו את הסיד עם המים - ותתחילו לסייד. שייצאו 4-5 מכוניות שיסיידו את הקבר מחדש, יקחו כפפות והכל".לפנות בוקר, הגיעו המתפללים היהודים למתחם הקבר בהוראת הרב. פלסטינים שהגיעו למקום החלו להתעמת עם המתפללים ובמקום התפתחו מהומות אלימות. שישה מהמתפללים נפצעו קל כתוצאה מהעימותים, ומכוניתם הוצתה בידי הפלסטינים.בתיעוד האירוע ניתן לראות כיצד הפלסטינים מתקהלים מסביב לרכב המוצת ומשליכים לעברו חפצים נוספים. בהמשך קראו הפלסטינים קריאות: "ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה". כוחות של צה"ל ושל המשטרה הפלסטינית שהגיעו למקום חילצו את המתפללים. חמישה מהם נעצרו ונלקחו לחקירת כוחות הביטחון.האירוע התרחש יומיים בלבד לאחר שמתחם הקבר הוצת על ידי אלמונים. מושל שכם גינה את האירוע ומספר שעות לאחר מכן הצטרף גם יושב ראש הרשות אבו מאזן להודעת הגינוי ואף הבטיח כי הרשות הפלסטינית תממן את שיפוץ הקבר.