מתיחות בבירה: 300 חיילים ברחובות

בעקבות החלטת הקבינט יוצבו כבר משעות הבוקר חיילי צה"ל בתחנות התחבורה הציבורית, באוטובוסים ובצירי התנועה ויסייעו לשוטרים במערך האבטחה בבירה. הצבת החיילים באה לאחר סוף שבוע בו בוצעו שישה פיגועי דקירה נגד אזרחים ישראלים

חיילים בתחנות האוטובוסים (ארכיון)

תושבי ירושלים מתעוררים לעוד בוקר מתוח: החל מהיום (ראשון) יוצבו כ-300 חיילי צה"ל בתחנות התחבורה הציבורית, באוטובוסים ובצירי התנועה בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק.

הצבת החיילים במרכזי התחבורה בירושלים באה בעקבות החלטת הקבינט המדיני ביטחוני במסגרת ניסיונות ההתמודדות עם גל הטרור. על פי ההחלטה, צפויים החיילים לתגבר את כוחות המשטרה בבירה עד להקמת מערך אבטחה אזרחי בתחבורה הציבורית.

6 פיגועים במהלך השבת, חברון

יישום הצעד בא מספר ימים לאחר שהוצבו בטונדות ומחסומים אקראיים סמוך לשכונות הערביות בבירה, במסגרת מה שהוגדר על ידי הקבינט כ"כתר נושם". במסגרת הדיונים החליטו השרים שלא לאפשר בנייה מחודשת של בתי מחבלים שנהרסו לאחר שביצעו פיגועים בשטח ישראל.

סוף השבוע: 6 פיגועי דקירה

על אף תחילת יישום הוראות הקבינט, גל הטרור נמשך גם ביומיים האחרונים. בסוף השבוע בוצעו שישה פיגועי דקירה וניסיונות לפיגועי דקירה על ידי פלסטינים תושבי חברון: ארבעה בעיר עצמה ואחד בשער שכם במזרח ירושלים - למרבה המזל בלא הצלחה של ממש.מי ששם לב לעובדה הזו הם אנשי חמאס, שמבקשים דרך הרשתות החברתיות ותחנות הטלוויזיה מפעילי הארגון לצאת ולבצע פיגועי דריסה - זאת לנוכח "כישלון" פיגועי הדקירה.
בינתיים נמשכים המאמצים גם בזירה המדינית להביא לרגיעה בשטח. במהלך סוף השבוע אמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה כי הוא מודאג מגל האלימות בישראל ובשטחים. "אנחנו מגנים מתקפות אלימות נגד חפים מפשע", אמר אובמה. "חשוב שהמנהיגים יצננו את גובה הלהבות ע"י הימנעות מהתבטאויות שמשלהבות את הרוחות". אובמה הבהיר כי לישראל ישנה הזכות להגן על עצמה.במקביל ניסה שגריר ישראל החדש באו"ם דני דנון לשכנע בהופעת בכורה כי הרשות הפלסטינית מסיתה לביצוע פיגועי טרור. לעיני נציגים מהאו"ם הציג דנון שלט שלטענתו מדריך כיצד לדקור יהודים, מסרים שילדים פלסטינים נחשפים אליו מדי יום. "אפשר לראות בתמונה הזאת מהי הסתה", ציין דנון. במהלך סוף השבוע צפוי ראש ממשלה בנימין נתניהו להיפגש עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בברלין בניסיון למנוע הסלמה נוספת ולהרגיע את הרוחות בשטח.