חמאס: לשוב לבצע פיגועי דריסה. פתח: להרגיע את השטח

בארגון הטרור מתוסכלים מ"כישלון" פיגועי הדקירה האחרונים ושואפים לפגע בהיקף רחב יותר. מנגד, בפתח דווקא מנסים להרגיע את הרוחות: "הקריאות לאינתיפאדה חמושה הן של אנשים חסרי אחריות וקצרי רואי". בסוף השבוע: 8 אירועי טרור

על רקע התמשכות גל הטרור בסוף השבוע האחרון, בחמאס קראו אמש (שבת) לפעילי הארגון לנסות ולבצע פיגועי דריסה. בארגון הטרור העבירו לפעילים מסר שלפיו עליהם לזנוח את פיגועי הדקירה ולשאוף לפגע בהיקף נרחב יותר. במקביל, הנהגת הפתח בבתי הסוהר בישראל קוראת לאנשיה דווקא להרגיע את הרוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך סוף השבוע בוצעו שישה פיגועי דקירה וניסיונות לפיגועי דקירה על ידי פלסטינים תושבי חברון: ארבעה בעיר עצמה ואחד בשער שכם במזרח ירושלים - למרבה המזל בלא הצלחה של ממש. מי ששם לב לעובדה הזו הם אנשי חמאס, שמבקשים דרך הרשתות החברתיות ותחנות הטלוויזיה מפעילי הארגון לצאת ולבצע פיגועי דריסה - זאת לנוכח "כישלון" פיגועי הדקירה.

נוסף על כך, הדבר שמתסיס את השטח אולי יותר מכל בשבועיים האחרונים הוא אותו נרטיב של "הוצאות להורג" של צעירים פלסטינים שיצאו לבצע פיגועי דקירה, יחד עם טענות ש"ישראל מפברקת ראיות" על אותם אירועי טרור.

אלא שהדבר המפתיע ביותר בעת האחרונה הוא העובדה שמי שמנסה להרגיע את השטח הם דווקא אסירים בכירים בפתח, שמשגרים בימים האחרונים כרוז לאבו מאזן, להנהגת הפתח ולראשי המנגנונים שבו נכתב כי "הקריאות לאינתיפאדה חמושה הן של אנשים חסרי אחריות וקצרי רואי. חמאס והתנועות האסלאמיות מסיתות לפיגועי התאבדות בירושלים ומנסות בכך לגרור את הגדה לאינתיפאדה ולהחלשת הרשות הפלסטינית".

הצתת קבר יוסף, אתמול

"אנו כאסירים לא רוצים אסירים חדשים או הקזת דם נוספת של עמנו... אסור לנו להיענות לתכניות של חמאס ושל ממשלת הימין הקיצוני ולהוביל את הגדה לאינתיפאדה חמושה".