פיגוע בחברון, ניסיון דקירה במחסום קלנדיה

מחבל דקר חייל בעמדת חסם שוטר סמוך למערת המכפלה - ונורה. החייל במצב קל, המחבל נפצע אנוש. צעירים חסמו האמבולנס שפינה הדוקר. ניסיון דקירה במחסום קלנדיה: מחבל נורה, נפצע אנוש ומת מפצעיו. אין נפגעים ישראלים

אירוע רודף אירוע: בפעם החמישית מאז הבוקר (שבת) אירע הערב פיגוע דקירה. חייל אחד נפצע קל בפיגוע דקירה במחסום קלנדיה, הדוקר נתפס ונוטרל. זמן קצר לפני כן, מחבל שהגיע לעמדת בידוק של כוחות הביטחון סמוך למערת המכפלה דקר חייל אחר כבן 20 ופצע אותו קל. המחבל נורה ונוטרל, הוא נפצע אנוש וכעבור שעות ספורות נקבע מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל הפצוע פונה על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מפציעות חודרות בפלג גופו העליון. המחבל שנוטרל טופל בשטח, ותושבים בחברון חסמו את דרכו של האמבולנס הצה"לי שפינה אותו. שעות ספורות לאחר מכן נקבע מותו של המחבל.

מוקדם יותר אירעו שלושה אירועים - שניים מהם בחברון ואחד בירושלים. בחברון, סמוך למערכת המכפלה מחבלת פלסטינית בת 16 הגיעה לבסיס משמר הגבול במטרה לדקור שוטרי מג"ב. היא דקרה לוחמת מג"ב ופצעה אותה קל.

על פי המשטרה, המחבלת, ביאן עסילה, תושבת העיר, הגיעה לבסיס משמר הגבול באשמורת יצחק בחברון וניסתה לדקור לוחמת מג"ב שכתוצאה נפצעה קלות בידה. הלוחמת התעשתה במהירות, דרכה את נשקה וביצעה ירי לעבר המחבלת שנוטרלה במקום.

המחבלת בבסיס משמר הגבול, הבוקר

עוד בחברון הבוקר: מחבל פלסטיני ניסה לדקור יהודי סמוך ליד בית הדסה שביישוב היהודי בעיר חברון. מדובר צה"ל נמסר כי האזרח, שמתגורר במקום, הגיב בנשק שהיה ברשותו, ירה במחבל ופצע אותו אנושות. לאחר הוא מכן הוא מת מפצעיו והאזרח עצמו לא נפגע.

חיסול המחבל בחברון, הבוקר

זמן קצר לאחר מכן, בירושלים, מחבל ניסה לבצע פיגוע דקירה ברחוב רב החובל שבשכונת ארמון הנציב, נורה ונהרג. המחבל הוא הוא מועתז עויסאת, נער פלסטיני בן 16 מג'בל מוכבר. תושב ירושלים פגש בצוות של שוטרי מג"ב במילואים בסמוך לטיילת ארמון הנציב, וסיפר להם כי הבחין בצעיר ערבי שמסתובב עם תיק באופן חשוד. הצוות החל מיד בסריקות, איתר את החשוד ברחוב הרב חובל וניגש לבדוק אותו.

המחבל מסר את תעודת הזהות שלו ותוך כדי בדיקה שלף סכין וניסה לדקור את השוטרים. המחבל הצליח לפגוע קל בידו של הקצין בצוות. השוטרים הגיבו במהירות, ביצעו ירי, ניטרלו אותו והרגו אותו.