"שלפה סכין. יריתי בה בלי להסס"

סמל-שני מ', שניטרלה המחבלת בקריית ארבע, משחזרת: "היא ביקשה שאכוון אותה לרחוב מסוים; אמרתי לה שתשאל מקומיים". בשלב הזה שלפה המחבלת סכין והיא ירתה בתגובה. פקד ר' משחזר את רגעי האירוע בארמון הנציב‎

לוחמת מג"ב שנטרלה הבוקר (שבת) את המחבלת בבסיס מג"ב בקריית ארבע שיחזרה את האירוע. "במהלך משמרת הבוקר התקרבה אליי פלסטינאית לעמדה, שאלה אם אני מכירה רחוב מסוים, אמרתי לה שאני לא מכירה, לפתע היא שלפה סכין וניסתה לדקור אותי באזור הצוואר", סיפרה סמל-שני מ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הדפתי אותה", היא המשיכה, "תוך כדי הדיפה דרכתי את הנשק שלי וביצעתי לעברה ירי עד שהיא נוטרלה. אנחנו מתודרכים, ערוכים ומוכנים בדיוק לאירועים מהסוג הזה. לשמחתי האירוע הסתיים באופן הזה וללא נפגעים בנפש".

המחבלת המנוטרלת, הבוקר

על פי המשטרה, המחבלת היא ביאן עסילה, תושבת חברון בת 16. היא הגיעה לבסיס משמר הגבול "אשמורת יצחק" בחברון ופצעה את מ' קלות בידה. אירוע זה מצטרף לשני ניסיונות פיגוע נוספים שהתרחשו הבוקר.

הראשון בהם אירע בחברון, שם מחבל פלסטיני ניסה לדקור יהודי סמוך לבית הדסה שביישוב היהודי בעיר חברון. מדובר צה"ל נמסר כי האזרח, שמתגורר במקום, הגיב בנשק שהיה ברשותו, ירה במחבל ופצע אותו אנושות. לאחר הוא מכן הוא מת מפצעיו והאזרח עצמו לא נפגע.

חיסול המחבל בחברון, הבוקר

זמן קצר לאחר מכן, בירושלים, ניסה מחבל לבצע פיגוע דקירה ברחוב רב החובל שבשכונת ארמון הנציב, אך הוא נורה ונהרג. המחבל הוא מועתז עויסאת, נער פלסטיני בן 16 מג'בל מוכבר. תושב ירושלים פגש צוות של שוטרי מג"ב במילואים סמוך לטיילת ארמון הנציב, וסיפר להם כי הבחין בצעיר ערבי שמסתובב עם תיק באופן חשוד.

הצוות החל מיד בסריקות, איתר את החשוד ברחוב הרב חובל וניגש לבדוק אותו. המחבל מסר את תעודת הזהות שלו ותוך כדי בדיקה שלף סכין וניסה לדקור את השוטרים. המחבל הצליח לפגוע קל בידו של הקצין בצוות. השוטרים הגיבו במהירות, ביצעו ירי, ניטרלו אותו והרגו אותו.

"זיהיתי את המחבל, וכשניגשנו לבדוק אותו הוא שלף סכין וניסה לדקור אותי", סיפר קצין מג"ב במיל', פקד ר' לאחר האירוע. "הלוחם שלידי הדף אותו, דרכתי את הנשק וביצעתי לעברו ירי עד לנטרולו".

מפקד מרחב קדם, נצ"מ חיים שמואלי ציין כי יש לשבח את האזרח על עירנותו שהביאה לנטרול המחבל ומניעת פגיעה בחפים מפשע. "שוב מדובר בנער צעיר שכלל הנראה גמלה בלבו החלטה לבצע פיגוע", אמר. "אני קורא לכל ההורים, באשר הם, לגלות עירנות ואחריות כלפי ילדיהם והתנהגותם, בדגש להשפעות מזיקות".