גל הטרור נמשך: מחבלת דקרה שוטרת בחברון – ונורתה

אירוע רודף אירוע. לוחמת מג"ב נפצעה קל לאחר שמחבלת פלסטינית בת 16 החלה לדקור אותה מחוץ לבסיס מג"ב בחברון. הלוחמת דרכה נשקה וירתה במחבלת. מוקדם יותר היום סוכלו שני ניסיונות פיגוע דקירה בחברון ובירושלים

סכין המחבל בירושלים

גל הטרור נמשך גם בשבת עם אירוע שלישי מאז הבוקר. הפעם, שוב בחברון סמוך למערכת המכפלה כשמחבלת פלסטינית בת 16 הגיעה לבסיס משמר הגבול במטרה לדקור שוטרי מג"ב. התוצאה: לוחמת מג"ב נפצעה קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי המשטרה, המחבלת, ביאן עסילה, תושבת העיר, הגיעה לבסיס משמר הגבול באשמורת יצחק בחברון וניסתה לדקור לוחמת מג"ב שכתוצאה נפצעה קלות בידה. הלוחמת התעשתה במהירות, דרכה את נשקה וביצעה ירי לעבר המחבלת שנוטרלה במקום.

ארוע זה כאמור מצטרף לשני ניסיונות פיגוע נוספים הבוקר. הראשון בהם בחברון, שם מחבל פלסטיני ניסה לדקור יהודי סמוך ליד בית הדסה שביישוב היהודי בעיר חברון. מדובר צה"ל נמסר כי האזרח, שמתגורר במקום, הגיב בנשק שהיה ברשותו, ירה במחבל ופצע אותו אנושות. לאחר הוא מכן הוא מת מפצעיו והאזרח עצמו לא נפגע.

זמן קצר לאחר מכן, בירושלים, מחבל ניסה לבצע פיגוע דקירה ברחוב רב החובל שבשכונת ארמון הנציב, נורה ונהרג. המחבל הוא הוא מועתז עויסאת, נער פלסטיני בן 16 מג'בל מוכבר.

תושב ירושלים פגש בצוות של שוטרי מג"ב במילואים בסמוך לטיילת ארמון הנציב, וסיפר להם כי הבחין בצעיר ערבי שמסתובב עם תיק באופן חשוד. הצוות החל מיד בסריקות, איתר את החשוד ברחוב הרב חובל וניגש לבדוק אותו.

המחבל שנורה בחברון

המחבל מסר את תעודת הזהות שלו ותוך כדי בדיקה שלף סכין וניסה לדקור את השוטרים. המחבל הצליח לפגוע קל בידו של הקצין בצוות. השוטרים הגיבו במהירות, ביצעו ירי, ניטרלו אותו והרגו אותו.

מפקד מרחב קדם, נצ"מ חיים שמואלי ציין כי יש לשבח את האזרח על עירנותו שהביאה לנטרול המחבל ומניעת פגיעה בחפים מפשע. "שוב מדובר בנער צעיר שכלל הנראה גמלה בליבו החלטה לבצע פיגוע. אני קורא לכל ההורים, באשר הם, לגלות ערנות ואחריות כלפי ילדיהם והתנהגותם, בדגש להשפעות מזיקות", ציין.